Pavasario šventė Pamerkiuose “Džiaukimės kartu” (foto)

Jolanta Molienė

Nors oras pirmąjį balandžio penktadienį priminė žiemą, tačiau į Varėnos rajone, Pamerkių kaime įsikūrusią Laimos ir Kosto Mačionių sodybą „Grikucis“ rinkosi smagiai nusiteikę ir pavasario išsiilgę svečiai. Čia vyko pavasario šventė “Džiaukimės kartu”, kurią organizavo sodybos šeimininkai kartu su Varėnos kultūros centro Valkininkų filialu. Trečią kartą sodyboje buvo atidaryta Valkininkų Švc. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios klebono Broniaus Krakevičiaus fotografijų paroda „Džiaukimės kartu“. Joje nuo retai Lietuvoje pastebimų paukčių (baltojo garnio, jerubės, slankos, tetervino) iki anksti pavasarį žydinčių augalų (lazdyno, šilagėlių). Sodybos šeimininkai džiaugiasi, kad edukacinių programų dalyviai turės puikią galimybę per fotografijas susipažinti su Dzūkijos gamta. Į parodos atidarymą, palaikyti kolegos, atvyko ir  Druskininkų fotografų klubo nariai.

Šventėje dalyvavo ir Valkininkų miškų urėdas Arvydas Strazdas. Jis papasakojo daug įdomių faktų apie paukščius ir inkilus. Kiek zylė sudeda kiaušinių, kiek paukščių gyvena viename hektare, kaip paukščiai elgesi, kai trūksta maisto, kaip teisingai iškelti inkilus. Susirinkusiuosius su pavasariu sveikino Varėnos rajono mero pavaduotojas Alvydas Valeiša. Varėnos rajono tarybos narys Rimantas Radžius prisiminė Žarkauskų kaimo kilmės istoriją.

Renginio metu šalia sodybos esančiame miške buvo iškelti inkilai, kuriuos dovanojo Valkininkų miškų urėdija. Poetė Eugenija Strazdienė šventę papuošė savo eilėmis apie pavasarį.

Vakaro metu netrūko geros nuotaikos, smagių žaidimų, mįslių, patarlių, dzūkiškų dainų, kurias dainavo Varėnos kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žeiria” ir Valkininkų moterų ansamblis „Santaka“.

Už pagalbą organizuojant renginį organizatoriai dėkoja UAB „Infinity Deco“.

Nuotraukų autoriai Bronius Krakevičius ir Rūta Averkienė. 

Jolanta Molienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *