Žolinės atlaidai Pivašiūnuose prasidеda jau šiandien  ir tęsis iki rugpjūčio 22 d. Didžiausios iškilmės – rytoj – bus šventinami žolynai, duona ir vaisiai, meldžiamasi už Lietuvos žemdirbius.

Tai didelė šventė – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į Dangų – Žolinės – iškilmės. Tradiciškai šią dieną į Pivašiūnų bažnyčią atvyksta daugybė tikinčiųjų iš visos Lietuvos. Bet šie metai kitokie – mūsų šventes koreguoja koronavirusas (COVID-19), todėl turime elgtis kitaip, būti atsakingi už save ir kitus.

Alytaus rajono savivaldybė sveikina visus atlaidų dalyvius ir linki gražios Žolinės!

 

Šv. Mišios bus aukojamos šventoriuje. Jų dalyvius kviečiame būti atsargiems ir saugoti sveikatą, atsižvelgti į Lietuvos vyskupų konferencijos rekomendacijas bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose, laikytis atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes. Įeidami į maldos, parapijos namus, klebonijas, dezinfekuokite rankas specialiu skysčiu. Jeigu nors  šiek tiek jaučiate peršalimo ligoms būdingus simptomus, melskitės namuose.

Šeštadienį prognozuojama, kad bus iki 29 laipsnių karštis, tad nepamirškite vandens ir galvos apdangalų – šviesių skarelių, kepurių.

Savanoriai dalins vandenį, tačiau jo visiems gali neužtekti. Karštis gali kelti pavojų visiems, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, ligoniams, vaikams, todėl dažniau gerkite vandens, dėvėkite lengvus, šviesius, natūralaus audinio drabužius, jei yra galimybė, būkite pavėsyje.

Iškilmėse budės medikai, policija, kurie prireikus padės, tačiau galite sulaukti ir jų sudrausminimo dėl per mažo atstumo laikymosi ar kaukės nedėvėjimo. Būkite supratingi ir drausmingi.

Kviečiame būti atsakingiems ir šventiniame vakare prie Ilgio ežero.                                              

Alytaus rajono savivaldybės informacija