Spalio 20 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė šefų diena. Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos narys Virginijus Brakauskas, tęsdamas edukacinę, socialinę iniciatyvą „Sveikas vaikas - sveika ateitis!“ spalio 24 dieną atvyko į Senosios Varėnos ,,Nykštuko” lopšelį-darželį ir ,,Saulutės” bei priešmokyklinės grupės vaikučius mokė gaminti ,,Sveikąjį desertą”.

Virtuvės šefas atvyko su savo asistente Loreta Brakauskiene bei didžiuoju padėklu, kupinu įvairiausių vaisių ir daržovių - nuo vaikučiams jau gerai pažįstamų bananų, apelsinų, kriaušių iki rečiau ragaujamų - saldžiųjų bulvių, imbiero, avokado ar dumplainių. Ypatingasis svečias supažindino darželio auklėtinius su virėjo profesija, suteikė žinių apie sveikatingumą, atliko kūrybines užduotėles.

Žinoma, pati gardžiausia ir spalvingiausia susitikimo dalis - ,,Sveikojo deserto” gaminimas, kurio metu darželio ugdytiniai patys pjaustė vaisius ir kūrė sultingąjį bei kvapnųjį skanėstą.

Pasibaigus edukacinei veiklai tiek mergaitės, tiek berniukai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis - paties virėjo kurtais receptais. Vai, kaip bus smagu kažką skanaus bei ypatingo pasigaminti ir namuose. Renginys vaikučiams ir auklėtojoms labai patiko, visi pilni įspūdžių ir laimingi.

 Nuoširdus ačiū Virginijui Brakauskui už sveiko maisto pamokėlę.

Rosita Levutaitė-Gainskienė, Senosios Varėnos ,,Nykštuko“ l.-d. auklėtoja