Čia priėjo Kindziulis ir tarė.... taip su savo įgrūdamu trigrašiu galima įvardinti žurnalistę Vilmą Danauskienę, kuri visada prisideda prie atrodytų nepajudinamos tiesos kiek kitokiu išaiškinimu. Taip buvo anksčiau Lenkijos- Lietuvos pasienyje, taip nutiko ir dabar po garsiojo Alytaus gaisro, kai atrodytų ji tik viena nepatikėjo miesto mero Nerijaus Cesiulio veiksmais, ėmė ir viešai faceboook paskyroje išrėžė visus paslėptus niuansus.  Danielius.net  panoro detaliau pakalbinti V. Danauskienę:

Taigi... Kas gi Jūs esate? Vieni nuo seno žino, kad jūs - žurnalistė, visuomenininkė, o dabar dar mato, jog jūsų gal ir visuomenės dievų tramdytoja (teko kažkur matyti taip parašytą komentarą)?

Vilma Danauskienė: Esu Danauskienė. Kai taip atsakau, tai jau pridurti nebelieka ką. Tiesą sakant, nebuvo lengva to pasiekti - kai jau nebereikia aiškinti paskambinus, kas tu tokia per viena. Bet, per kančias - į žvaigždes!

Dievų netramdau. Tramdau pusdievius. Ganau juos. Kad per anksti Dangun nepakiltų. Viskam juk savas laikas!

Bet taip tramdydama, tikriausiai užsitraukiate ir didelę nešlovę?

Greičiau - pyktį. Nešlovei užsitraukti turėčiau nuoga per Alytaus Rotušės aikštę pereiti. Dar galvoju...

Kodėl po Jūsų paskelbtomis "skambiomis" žinutėmis facebook tinkle, tamstos atžvilgiu tiek daug neigiamų komentarų pasipila?

Na, aš jų nerašau gi. Reikėtų klausti tų, kas rašo - golfukų automechanikų, pašalpinių supermamyčių, Ulonų gatvės chebros sutuoktinių, įvairių malkų pardavėjų ir alfa patinų. Manau, kiekvienas komentuojame pagal savo supratimo lygį. O durniai netramdomi dauginasi. Geometrine progresija. Dar nuo Darvino laikų.

Bet Jums tik atrodo, kad piktų komentarų daug. Jei atvirai - sulaukiu daug daugiau gerų, pritariančių, dėkojančių, palaikančių įrašų. Tik juos rašo privačiai. Būti geru viešai pas mus vis dar yra gėda.

Prieš keletą metų su tuomečiu Lazdijų meru "prižiūrėjote" Lietuvos - Lenkijos sieną, o štai pastarosiomis savaitėmis ėmėtis Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio veiksmų garsiajame gaisre aptarinėjimo. Kodėl? Tiek daug klaidų padaryta? Ar ieškote dar kažko?

Klaidų padaryta. Tik jas darė tikrai ne vieni merai. Aš irgi darau klaidų. O Alytaus gaisre ieškau kaltų. Manau, visa visuomenė tą nori sužinoti. O žurnalistui dar ir pareiga, netrukdant oficialiam institucijų tyrimui,  leisti žmonėms turėti kuo daugiau ir kuo visapusiškesnės informacijos. Ir viešinti tuos, kas tokią informaciją norėtų nutylėti. Žmonės turi teisę žinoti, o žurnalisto pareiga - padėti ją atsirinkti.

Atsakant, kodėl Alytus, o ne Skuodas - tik todėl, kad aš šį Dzūkijos kraštą pažįstu.

Ir, beje, apie Alytaus gaisrą rašo ir rodo kokios trys dešimtys žurnalistų. Bet nepatenkinti tik mano feisbuku.

Gal nepatenkinti, kad apie merą rašote visai kitaip nei visi kiti?

Na, tai jau lyg ir išgyvenome laikus, kai buvo viena partija, viena tiesa ir vienas meras - saulė. Ar Alytus dar vis Konopliovo ilgisi? Patenkinti - nepatenkinti. Aš gi ne kokia jų tenkintoja dirbu. Nepatinka - gali manęs atsiprašyti. Aš atlaidi.


Jūs net paskelbėte ir mero Nerijaus Cesiulio kažkieno įrašytą telefoninį pokalbį.

Ir? Gi ne nuogo N. Cesiulio nuotraukas iš jo miegamojo? Kažkaip sureikšminamas tas įrašas. Paklausei, na, pasikeikė. Aš dar ne taip keikiuosi!

Už visa tai juk bet kada galite sulaukti šaukimo į teismą, neskaitant jau "riebių" pagrasinimų...

Čia gąsdinat ar perspėjate? Pašauks - nueisiu. Kaip šauksi, sakoma, taip prokuroras surašys. O dėl grasinimų - pilnatis yra sunki būsena. Kita vertus, esame teisinė valstybė, o kuo jau kuo, bet Lietuvos policija aš pasitikiu.

Savo drąsa ir įžvalgumu Jūs jau pralenkėte ir pačią Rūtą Janutienę?

Apsaugok, Viešpatie! "Nepažįstu tų draugų". O ką reiškia "pačią"? Va, kai Bačiulį pralenksiu - o, tada parašykit!  Arba kokį Gabrielių... Liaudanską!

Nereikia žiūrėti į sekėjų skaičiukus, užtenka keletos "bombų" ir to gana... 

Nemėgstu, kai seka man iš paskos. Bombų neturiu ir nežinau, kur gaut. Draugų turiu. Labai juos vertinu, saugau ir branginu.

Kokia Jūsų nuomonė: Ar meras Nerijus Cesiulis tiesiogiai vadovaudamas gaisro gesinimui turėjo laiko facebooke taip pastoviai ir rišliai viską liaudžiai išdėstyti? Ar čia buvo kas šalia jo, padėjo?

Šalia jo tai tą Jaruševičių ar koks ten vis mačiau. Mero striukę nešiojo... O feisbuke tai greičiausiai koks Bautronis rašė - anas ir buvo šalia mero, ir laiko per akis turėjo.

O jei rimtai, visur jautėsi profesionali moteriška ranka. Ir turiniu, ir gramatika. Ir tas nėra blogai. Pusė Seimo narių patys savo feisbukuose nerašo, o turi tam profesionalius ar neprofesionalius padėjėjus. Ir tai normalu. Bet N. Cesiulis rašyt moka, neverkit. Ir rašyt, ir kalbėt.

Kaip N.Cesiulis taip greitai įgavo žmonių pasitikėjimą Alytuje, Lietuvoje?

Tai visais rusiškais - nuo b...t iki Kalashnikov. Tik patikslinčiau - populiarumą greičiau. Pasitikėjimą parodys kiti rinkimai. Kad jis išaugo - vienareikšmiai.

Bet tikrai Lietuvoje nėra tiek daug tokių "kietakakčių" žurnalistų kaip jūs. Ir kritikos sulaukiantys asmenys tikrai mano, kad Jus kažkas samdo...

Tai aišku, kad samdo. Gi algą gaunu už darbą! Bet nuvilsiu - ten tik DELFI ir "Ryto žvaigždė". Bet už feisbuko postus nemoka. Tik aiškintis einu. Etikoms. 

Labai tikėtina, kad esate pastovi tokių komisijų lankytoja...

Nuolatinė. Be manęs jiems būtų atostogos. Dabar gi galiu didžiuotis, kad prisidedu prie darbo vietų, BVP kūrimo...

Jūsų palinkėjimas Dzūkijos bei Lietuvos žmonėms, sekantiems opiausias Alytaus problemas.

Turiu tokius marškinėlius, ant kurių nugaros yra užrašas: "Nes dzūkais leido gimti tik dievai". Geras užrašas. Teisingas. Alytus yra laikomas Dzūkijos sostine, reiškia, ten gyvenantys alytiškiai - net ir tie, kur man džihadus skelbia feisbukuose - yra ypatingi žmonės. Tai ir yra jų stiprybė. Jėga, kurios bet kokios negandos neįveiks. Linkiu jiems neprarasti savojo prado. Viskas bus gerai! Turi būti.