5-tą kartą išskirta 20-imt institucijų, kurios padarė didžiausią proveržį, naudojantis el. paslaugomis, taip pat įvardintos versliausios savivaldybės, atsakingiausios, aktyviausios ir komunikabiliausios institucijos bei apdovanoti Metų partneriai. Apdovanojimuose skambėjo ir Alytaus rajono savivaldybė.

Atsižvelgiant į savivaldybių ir valstybės institucijų metinius pasiekimus, kuriant verslui palankią aplinką, VšĮ „Versli Lietuva“ kiekvienais metais kviečia į renginį „Institucijų apdovanojimai“. 

Atsakingiausiomis institucijomis, įvertintomis už draugiškumą socialiniam verslui tapo trys institucijos – viena jų Alytaus rajono savivaldybė. Už sutaupytų lėšų panaudojimą bendruomenės poreikių tenkinimui apdovanojimą įteikė VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.


Apdovanojimą atsiėmė Ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė

Anot D. Kleponės, šiais metais įvertintų institucijų, kurios kasdien teikia įvairias paslaugas verslui, gausa iliustruoja, kad verslo aplinka Lietuvoje gerėja, o gerieji pavyzdžiai tampa įkvėpimu likusioms savivaldybėms ir institucijoms, kurios dar turi kur tobulėti. 

Didžiuodamasis apdovanojimu, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas viliasi, jog sąlygos verslauti ir toliau gerės, o gerųjų pavyzdžių – netruks. O kaip sekasi Alytaus rajono verslui?

Alytaus rajone didėja ne tik registruotų ūkio subjektų skaičius, bet ir vykdančių veiklą: nuo 373 veikiančių ūkio subjektų 2015 metais iki 466 ūkio subjektų 2017 metais. Iš viso registruotų ūkio subjektų 2017 metų pradžioje buvo 958.

Pastaraisiais metais Alytaus rajone kuriasi arba savo veiklą plečia įmonės, teikiančios statybos (remonto), kraštovaizdžio tvarkymo, baldų gamybos, medienos apdirbimo, krovinių pervežimo, mėsos perdirbimo, autoremonto, siuvimo, geodezines (kadastrines), reklamos, turto apsaugos, aktyvaus laisvalaikio praleidimo paslaugas.

Šiais metais savo veiklą į Alytaus rajoną – Genių kaimą Alytaus seniūnijoje – perkėlė bene didžiausia Alytaus krašto reklamos gamybos įmonė – UAB „ALT reklama“. Ekstremalių pramogų mėgėjai jau gali pramogauti ne tik nuotykių parke „Tarzanija“, bet ir išbandyti VšĮ „Ekstremali zona“ Butkūnų kaime (Alytaus sen.) siūlomas pramogas: dažasvydį, šratasvydį, zorbingas, zorbolą, pirties nuomą. Dar tik praėjusiais metais įsikūrusios ir Bendrių kaime (Miroslavo sen.) veikiančios UAB „Dvaro mėsa“ produkcija pasiekia ne tik Lietuvos miestus, bet ir Daniją, Jungtinę Karalystę. Taip pat didėja mobilių pirčių, kubilų, pirtininko paslaugas siūlančių asmenų gretos. „Nakvynė Miroslave“ siūlo pobūvių salę su miegamaisiais kambariais pačiame Miroslavo centre. Santaikoje, Krokialaukio seniūnijoje, nuo praeitų metų veikia gėlių krautuvėlė, kurią buvusios Santaikos mokyklos patalpų dalyje atidarė simniškė Zita Laurenčikienė, prekiaujanti ne tik gėlėmis, bet ir dovanėlėmis, sėklomis, trąšomis. Moteris dirba be poilsio dienų, klientams siūlo ir kapinių priežiūros paslaugas.

Savivaldybės parduotuose pastatuose tai pat kuriasi verslas: buvusiame Simno ligoninės pastate įsikūrė parduotuvė, siūlanti prekes ponioms ir panelėms, Pupasodžio mokyklos pastate – dekoratyvinės keramikos įmonė, Ąžuolinių mokyklos pastate – siuvykla, šiais metais parduotame buvusios Verebiejų katilinės pastate – baldų gamybos įmonė. Tai pat anksčiau parduotuose savivaldybei priklausiusiuose pastatuose Vilties g. 5 ir Kepyklos g. 17 Alytaus mieste vystomas smulkusis verslas. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija