Patyčios – viena opiausių šių dienų problemų mokykloje, dėl kurios nukenčia tiek mokiniai, tiek mokytojai, tiek tėvai. Visą savaitę Pivašiūnų gimnazijos mokiniai diskutavo klasės susitikimuose apie tai, kas vaikus skaudina, o kas džiugina, kaip galima padėti geriau pasijusti draugui ir sau sunkioje situacijoje bei kitomis panašiomis temomis.

 Kovo 19 d. susirinko Pivašiūnų gimnazijos mokinių tarybos nariai ir aptarė problemas, susijusias su patyčiomis, gimnazijoje vyko Šauniausios klasės spalvotoji savaitė ,,PADĖK DRAUGUI, NESITYČIOK, KURK, BENDRAUK, NUSIŠYPSOK‘‘.

 Kiekvieną savaitės dieną visa gimnazijos bendruomenė puošėsi tam tikros spalvos rūbu ( pirmadienis  - raudona, antradienį  - žalia,  trečiadienį – mėlyna, ketvirtadienis – ruda, penktadienį – juoda / balta ). Mokiniai atliko testus ,,Kaip įveikti patyčias‘‘. Mokinių taryba rinko ,,Šauniausią klasę‘‘. Per savaitę kiekviena klasė turėjo atlikti kūrybinį darbą iš antrinių žaliavų ,,Antrą kartą gimę‘‘,  skirtą Žemės dienai, šie darbai 23 d.  buvo pristatyti baigiamajame  veiksmo savaitės ,,BE PATYČIŲ 2018‘‘ renginyje.

Pradinių klasių mokiniai ruošė informacinį stendą ,,Be patyčių‘‘ ir puošė savo klases spalvotomis rankytėmis. Padėję ranką ir apibrėžę ją spalvotu rašikliu ant kiekvieno pirštuko parašė žmogaus vardą, su kuriuo galėtų pasikalbėti apie patyčias. 

Pivašiūnų gimnazijos mokiniai mano, jog svarbu sukurti saugią aplinką mokykloje (idealiu atveju ir namuose), kuriai, pirma, netrūktų suaugusiųjų skleidžiamos šilumos, tikro domėjimosi ir įsitraukimo į veiklą, o antra - būtų aiškios nepriimtino elgesio ribos.

                       Pivašiūnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Venčkauskaitė