„Kavos skveras“, kas tai?

 Kas yra kava turbūt žinome visi, o kokia yra ,, skveras“  žodžio reikšmė? Skveras-viešas dekoratyvinis sodelis, kita reikšmė-  kvadratas, stačiakampis.

 O kas esame mes? Mes esame šeima - Giedrius, Neringa, Danielė ir Ugnius-  esame kvadratas dekoratyviniame sodelyje.

  Atėjo gyvenime toks laikas, kai norisi sustoti, nelėkti, nesisukti nesibaigiančiame dienų rate, todėl sujungę savo pomėgius nusprendėme įkurti kavos kultūros kavinę, kurioje prasidėtų bei skleistųsi  miesto ir alytiškių istorijos prie kavos puodelio.

O viskas prasidėjo beveik prieš metus: iš pradžių gimė pati kavinės idėja, vėliau pavadinimas ir kavinės koncepcija, kurią padiktavo tas pats pavadinimas.  Mūsų  šeima labai vertina istoriją ir paveldą, todėl ir įsikūrėme būtent čia, Senamiesčio skvere, Adelės Zimavičienės mūre, Vilniaus g. 10, Alytuje.  Alytaus senamiestis yra nedidelis, todėl mums buvo svarbu išsaugoti kultūros paveldą ir mūro autentiką. Kurdamiesi domėjomės Alytaus senamiesčio istorija, konsultavomės su istorinių pastatų restauratoriais, architektais, siekdami  išsaugoti ir atskleisti bent  dalelę skvero istorijos.

  ,,Kavos  skveras“  įsikūrė tarpukaryje,  1932 metais,   pastatytame name, pirmame aukšte. Tai pirmasis trijų aukštų namas tarpukario Alytuje. Antrojo pasaulinio karo metu, 1941 m. birželio 22 d., po vokiečių bombardavimų,  vienintelis pastatas Vilniaus gatvėje atsitiktinai liko nesugriautas- į jį pataikiusi bomba pramušė namo stogą, perdengimus, bet nesprogo. Po karo pastatas buvo sutvarkytas ir naudojamas iki šiol.

  Įkūrę „Kavos skverą“ stengsimės, kad svečiai, užsukę į Kavos skvero manufaktūrą, vaišindamiesi pas mus keptu pyragu, mūsų gamintais desertais ir ragaudami Lietuvos skrudintojų „Taste map“ gardžią kavą, galėtų pajausti istorinę to laikmečio dvasią, kurią labai autentiškai iliustravo senovinės žinomo fotografo Zenono Bulgakovo archyvinės fotografijos.

  Užsukti pasimėgauti kavos puodeliu ar paskanauti mūsų desertų galima bus jau nuo vasario 27 d.