,,Tiktai mūsų meilėj – tu didžiulė.

Mūsų delnuose tu – nesudeginama.

Mūsų ilgesy – brangiausia pasaka.

Mūsų akyse tu – saulės kraštas.‘‘ (J. Degutytė)

 

Vasario 16-oji– išskirtinė data valstybės istorijoje, liudijanti Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius. Ši diena reikšminga kiekvienam lietuviui, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Didelė meilėsavo šalies istorijai mažose širdelėse talpinama tada, jeigu suaugusiejipatriotinius jausmus skiepija jau nuo pačios vaikystės.

Vasario 14 d. S. Varėnos ,,Nykštuko“ lopšelyje- darželyje šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ąsias metines. Į salę darželio ugdytiniai susirinko džiugiai nusiteikę, pasipuošę tautiniais drabužėliais bei nešini trispalvėmis vėliavėlėmis ir gėlytėmis.

Šventė prasidėjo Lietuvos valstybės himno giedojimu. Trijų spalvų mirgėjime vaikučiai aptarė vėliavos spalvų reikšmes, prisiminė Lietuvos herbą-Vytį, įvardijo pačius didžiausius Lietuvos miestus ir miestelius, pakalbėjo apie sostinę Vilnių, prezidentę D. Grybauskaitę, Baltijos jūrą, ,,Lietuvos auksą“- gintarą. Darželio vyresnieji vaikučiai Lietuvai paskyrė pačias gražiausias eiles ir eilėraštukus, dainavo daineles, o mažiausieji - plukdė trispalvius laivelius ir dėliojo dėliones ,,Lietuvos trispalvė“. Šventė pasibaigė bendrų ratelių šokimu.

Džiaugiamės, kad puoselėdami tautines vertybes ir ugdymai meilę gimtinei, jos istorijai ir dabarčiai pabuvome drauge, kaip viena didelė Šeima. Branginkime ir puoselėkime tai, ką turime.Lietuvos istorija, tai mūsų istorija.

Su Gimtadieniu, LIETUVA!  

                                                                                                                         S. Varėnos ,,Nykštuko” vaikų l.-d.

                                                                                                                         ,,Dobiliukų” gr. Auklėtoja

Rosita Levutaitė-Gainskienė