2018 02 16 d. 13 val. Istorijos rekonstrukcija. Pagerbiant karininko Antano Juozapavičiaus atminimą ir nepriklausomos Lietuvos laisvės kovas trumpam sugrįžkime į tarpukario nepriklausomos Lietuvos laikus.

Nemuno gatvėje aplankykite tarpukario turgų. Čia bus galima pasiderėti su pardavėjais, pasiklausyti būsimų rinkimų į Steigiamąjį Seimą kandidatų rinkiminių kalbų, tuometės valdžios ir visuomenės atstovų pažadų. Dalinsimės karšta arbata ir ragausime riestainių.

Deja, taika truks neilgai. Prisiminus 1919 metus ir Alytui iškilusią grėsmę dėl jį puolančių bolševikų kariuomenės, sutratės priešo pabūklai. Nuo Saratovo kareivinių atjos karininkas A. Juozapavičius ir sukniubs pakirstas priešo kulkos. Pagerbę karžygį išlydėsime jį į amžinybę ir uždengsime istoriją Lietuvos trispalve.

Į šiuos laikus praėjus šimtui metų nuo nepriklausomos Lietuvos atkūrimo ir Lietuvos kariuomenės sukūrimo mus sugrąžins Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai, demonstruosiantys šiuolaikinių ginklų ir karinės technikos galią.
Susirinkusių lauks kareiviškos košės vaišės.

Istorijos rekonstrukcijos renginį komentuos karo istorikas profesorius dr. Valdas Rakutis bei Didžiosios Kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karininkas Dovydas Gudauskas.

Organizatorius: Alytaus miesto teatras ir DK Birutės ulonų batalionas