Vasario 29 dieną prie Varėnos viešosios bibliotekos puikavosi Odisėjas – ištikimas Dakaro ralio media komandos „iGo2Dakar“ automobilis, kuris tik ką buvo parplukdytas iš Saudo Arabijos. O su bibliotekos lankytojais  bendravo ir šviežiais Dakar 2020 įspūdžiais dalinosi media komanda – varėniškis Mindaugas Plukys ir fotografas Andrius Laucius.

Trejus metus iš eilės Mindaugas Plukys ir Andrius Laucius matė Dakaro ralį iš arti. Susitikime, trukusiame beveik tris valandas, dalijosi savo patirtimi ir išgyvenimais, Dakaro dalyvių istorijomis, pasakojo apie tuos renginio užkulisius, apie kuriuos žiniasklaida nutyli. Nestokodami humoro, gerų emocijų, palikios nuotaikos, vienas kitą papildydami, Mindaugas ir Andrius atviravo apie pirmąjį judviejų susitikimą ir begalinį norą vykti į Dakarą, kelionės planavimą, kai per itin trumpą laiką reikėjo surinkti pinigus, sustyguoti veiklą, kaip dideli norai veda pergalės link, kaip sekėsi Dakare 2018, 2019 ir 2020 metais.

Mindaugas juokavo, jog Dakaras tapo antrąja lietuvių religija po krepšinio. Juk Dakare 2020 dalyvavo jau šeši dalyviai iš Lietuvos, o  media komandos „iGo2Dakar“ sukurti vaizdo įrašai turėjo itin didelį populiarumą. Pasak pašnekovų, sėkmė juos lydėjo, jie visur suspėjo ir viską užfiksavo, nes gerai susidėliojo logistiką. Patys būdami ne žurnalistai, parodė žurnalistams, kaip reikia dirbti, kiek ir kur būti.

Paklausti apie finansinę naudą, Mindaugas ir Andrius atviravo, kad visi trys Dakarai – tik „į minusą“, tačiau adrenalinas, patirti įspūdžiai neleidžia liūdėti. Pašnekovai minėjo, kad pinigų, sumokėtų už kelionę į Dakarą, užtektų trims kelionėms aplink pasaulį, tačiau, jie renkasi tai, ko jiems labiausiai reikia – būtent potyrius, teikiamus ralio, nepaisant miego trūkumo, nuovargio, prasto maisto, kalnų ligos dėl deguonies trūkumo Peru ar smėlio audrų Saudo Arabijoje, telefono ryšio ir interneto nebuvimo, kai „dega“ išsiųsti karščiausias naujienas. „Mūsų projektu žmonės susidomėjo ir  gaila jį „žudyti“. Klausytojams patarė: „jeigu kada nors sugalvosite važiuoti, tai važiuokite ne į Saudo Arabiją, o į Peru, nes ji yra fantastiška šalis, atitinkanti lietuvio skonį,  ten – kopos ir jūra, ten šilta“.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas padėkojo Mindaugui ir Andriui už subtilų ir geru humoro jausmu perpildytą pasakojimą, už tuos užkulisius, kurie nėra jau tokie saldūs ir sukelia nemažai rūpesčių tiek sportininkams, tiek media komandai. 

Varėnos viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Armonienė