Buvome, esame ir būsime gražūs ir įdomūs pasauliui per savo amatus, tradicijas, dainas. Todėl ir turime gaivinti, stiprinti ir pratęsti tautinę tapatybę.

Amatas – kiekvienos bendruomenės širdis ir kraujas, palaikantis gyvybingumą, skatinantis nuolat tobulėti ir augti.
Kas gi kitas, jei ne amatininkas privers mus domėtis, gilintis, pajusti amato dvasią???

Todėl ir šiais metais visus Varėnos krašto amatininkus sukvietėme į jau ketvirtąją – Amatininkų šventę, kur nevyksta prekyba, kur amatininkai nedirba. Tai šventė Jiems. Kad po vasaros darbų, įkvėpę rudeniškai gaivaus oro gūsio, atsipalaiduotų, pabendrautų su savo bendrakeleiviais. Kvietėme nesidrovėti ir jaustis, kaip namuose, nes amatų centras, tai ir yra amatininkų tvirtovė, kurioje kasmet kviečiame bent kartą susiburti visus, o užsukti nors ir kasdien...


Šiais metais Amatininkų švenėę prasidėjo puikiu pintų suknelių „Alternatyvi mada“ kolekcijos pristatymu. Sukneles sukūrė Rita Kybartienė, o demonstravo Kauno Technologijų mokymo centro socialinių paslaugų skyriaus mokiniai.

Į šventę atvyko ne tik amatininkai iš Varėnos rajono, bet ir su amatų centru bendraujantys ir bendradarbiaujantys amatininkai iš Alytaus, Vilniaus, daug garbingų svečių iš Varėnos rajono savivaldybės administracijos – Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, administracijos direktorius Alvydas Verbickas, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė, Valkininkų seniūnijos seniūnas Antanas Juknevičius, Dargužių kaimo gyventojai.


Visus susirinkusiuosius Varėnos rajono savivaldybės mero vardu pasveikino Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas įteikė labai skanų šimtalapį, kurį vėliau pasigardžiuodami suvalgėme.

Vos tik visi susirinkusieji išgirdo amatininkų prisistatymus ir gavo balsavimo biuletenius, iškart išskubėjo į antrą amatų centro aukšt, kur gražioje ekspozicijoje puikavosi amatininkų suvežti metų dirbiniai (drožybos iš mečio, tapybos, pintiniai, siuvinėti, megzti, įvairiausi patiekalai – tradiciniai ir netradiciniai sūriai, medus, naminė duona, grikinė babka, gydomoji kadagių trauktinė ir daugelis kitų).

Kol vyko pynimo iš vytelių amato demonstravimas ir mokymai „Pasigamink kalėdinį žaisliuką“, tol visi smagiai pynė žaisliukus ir pildė balsavimo biuletenius. Biuletenių pintinei prisipildžius, amatų centro savanorė Ema Kovalčiukaitė išskubėjo skaičiuoti susirinkusiųjų balsų (Emą prižiūrėjo amatų centro vadovė Sigita ir Varėnos rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Živilė Puidokaitienė).


Kad susirinkusiems neprailgtų kol bus suskaičiuoti balsai, visus adventinių giesmių giedojimui pakvietė Eglė ir Rokas Kašėtos. Taip bendrai ir iš širdies prisimenant bei giedant, buvo sukurta šilčiausia atmosfera, visi pasikrovė gerų emocijų artėjančioms šventėms.

Vakaro pabaigoje visi susirinkusieji buvo apdovanoti rankų darbo dovanėlėmis, kurias visą savaitę gamino Dargužių amatų centro darbuotojos, ir paskelbti bei apdovanoti nominantai.