Rūta Averkienė

Šeštadienį Varėna tapo simboline ėjimo aistruolių sostine. Miestą ir vaizdingas jo apylinkes pamatė kone tūkstantis aštuoni šimtai Walmark „Ėjimo varžybų“ dalyvių, suvažiavusių iš visos Lietuvos. Šio sveikatingumo renginio iniciatorė ir organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė pažymi, kad Varėnoje vykusios ėjimo varžybos – jau devintosios, kurias ji organizuoja, ir yra vienos geriausiai pavykusių. „Norėjau, kad šis puikus miestas prisistatytų labai įdomiai, nebūtų žinomas vien tuo, kad Varėnos rajone auga daug grybų. Juk tuo pačiu metu galima ne tik grybauti, bet ir skaičiuoti žingsnius. Varėnos miestas jau ne pirmą sykį kviečia žmones skaičiuoti žingsnius. Praėjusį rudenį čia vykusiai Grybų šventei „#walk15“ komanda sukūrė dar neregėtą grybų žemėlapį. Grybų sostine tituluojamas miestas parodė, kad yra draugiškas ėjimo aistruoliams“, – sako Vlada Musvydaitė.

Organizatoriai kvietė eiti su šeima, giminėmis, draugais, kaimynais. Varžybų tikslas – nueiti 15 tūkstančių žingsnių. Tačiau čia nereikėjo lenktyniauti, pakako ramiai pasivaikščioti. Kiekvienas sudalyvavęs gavo medinį medalį su Varėnos logotipu.

Varėnos trasa įtraukta į mobiliąją Ėjimo varžybų #walk15 programėlę, tad ją gali nueiti kiekvienas panorėjęs savarankiškai bet kuriuo metu. Šioje virtualioje trasoje taip pat sužymėti įdomiausi joje esantys gamtos objektai, o išsamią informaciją apie tai parengė varėniškis gamtininkas Emilis Tamošiūnas.

Į Varėną šeštadienį vedė išties visi keliai, net ir geležinkelis. Ėjimo varžybų dalyviai suvažiavo ne tik automobiliais, bet  nemažai – ir traukiniu,  nes jis buvo oficialus renginio transportas. „Man smagu, kad dalis žmonių atvyko traukiniu, kurio maršrutas buvo priderintas prie mūsų renginio. Visiems verta bent retsykiais pakeliauti traukiniu ir susipažinti su naujomis vietomis. Ėjimą su pažinimu derinti yra labai smagu“, – sako V. Musvydaitė.

Nuo pat ryto minia įvairaus amžiaus žmonių, dažnas – su savo augintiniu, kurie taip pat buvo pasipuošę dalyvio numeriu, rinkosi į erdvų stadioną šalia Varėnos sporto centro, kuriame buvo varžybų startas ir finišas. Jų neišbaidė nei kaitri saulė, nei maždaug dešimties su puse kilometro trasa. Ne vienas tądien pakalbintas sakė, kad Varėnoje lankosi pirmą kartą, bet apsilankymas čia – tobulas atradimas praleisti laisvalaikį, kur galima su šeima ir draugais labai pigiai  pasimėgauti Varėnos sporto centro baseine siūlomomis vandens pramogomis, pakeliauti pėsčiomis ir dviračiais, plaukti baidarėmis, rasti ir kitų pramogų. Žmonės buvo maloniai nustebinti, kad Varėnoje vyksta toks dalyvių skaičiumi didelis renginys.

Prieš pat startą gausius ėjimo varžybų dalyvius pasveikino ir geros nuotaikos virusu tiesiog  užkrėtė renginio organizatorė Vlada Musvydaitė. Lengvo ėjimo ir gerų įspūdžių trasoje palinkėjo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Jis kvietė pažinti gražias Varėnos bei rajono apylinkes ir apsilankyti čia dažniau. „Siekiame tapti sportiškiausiu miestu, tad kviečiu kuo daugiau žmonių, ypatingai varėniškių, eiti kartu“, – kvietė meras.

Dvyliktą valandą paskelbus startą, didelė ir nuotaikingai šurmuliuojanti minia pradėjo trasą. Ji vedė tikrai įspūdingu kraštovaizdžiu – įrengtu Žiežulio pėsčiųjų taku, pro Žiežulio ežerą, vaizdingais pušynėliais ir smėlėtais takeliais, reikėjo persikelti naujai įrengtu pėsčiųjų tilteliu per Derėžnyčios upelį, keliauti pro Senąją Varėną ir grįžti atgal į miesto stadioną.

Visą trasą žymėjo žingsnių lentelės su motyvacinėmis frazėmis: 1000 žingsnių – „Nebūk lepšis – eik!“, 2000 žingsnių –„Leiskis įkvėpiamas gamtos!“, 3000 žingsnių – „Šie žingsniai suartins visą šeimą!“, 4000 žingsnių – „Judėk ir mėgaukis paukščių čiulbesiu!“, 5000 žingsnių –„Sunku? Bet sveika! “, artėjant prie finišo – 15 000 žingsnių – „Šaunuoliai – jūs pasiekėte savo tikslą!“.

Visų grįžusių čia pat stadione laukė Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parūpintas „šaltas dušas“. Jis  buvo tikra pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems bei augintiniams.

Grįžę ėjikai, nors ir lengvai pavargę, taip pat buvo geros nuotaikos ir nusiteikę labai pozityviai. „Įdomus maršrutas, geras oras, tai ir įspūdžiai puikūs!“, – sakė jie.

Ėjimo varžybose dalyvavo daugiau kaip trys šimtai varėniškių. Dažnas iš jų sakė, jog Varėną tarsi atrado iš naujo. Smagu, kad apdovanoti jauniausias ir vyriausia ėjimo varžybų dalyviai bei masiškiausia jaunoji komanda – taip pat varėniškiai. Jauniausias dalyvis – vos mėnesio Hubertas Juškevič, kurį į ėjimo varžybas nešėsi tėveliai – Gabija ir Artūras Juškevič, keliavę taip pat ir su augintiniu Toriu. Vyriausia dalyvė – Ona Vorobiejienė. Tuo tarpu masiškiausia jaunąja komanda išrinkti jaunieji Varėnos sporto centro rankininkai juokavo, jog trasoje nepavargo ir ėjimas jiems visai nebuvo nuobodus, netgi smagus, nes žingsniavo su savo komandos draugais.

Už puikų sveikatingumo renginį, kuris įvyko būtent Varėnoje, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta dėkojo jo iniciatorei Vladai Musvydaitei. „Ačiū, kad Varėnoje įgyvendinote tokią gražią iniciatyvą. Puikus renginys dalyviams suteikė galimybę sveikai ir turiningai praleisti laisvalaikį, pamatyti gražiausias Varėnos apylinkes bei neabejotinai prisidės prie Varėnos krašto populiarinimo“, – sakė meras. Varėnos rajono savivaldybės įsteigtomis dovanėlėmis jis apdovanojo gausiausią iš Utenos atvykusią Stukų šeimyną, kuri ėjimo varžybose dalyvavo septyniese. Taip pat gausiausiai varžybose dalyvavusią įmonę – UAB „Somi“.

Vlada Musvydaitė džiaugėsi, kad organizuojant šias ėjimo varžybas Varėnoje, turėjo nemažai nuoširdžių ir geranoriškai nusiteikusių padėti pagalbininkų, tad ir renginys vyko sklandžiai, o starto ir finišo vieta, įrengta erdviame miesto stadione, yra pati geriausia, kokia tik buvo visose jos organizuotose ėjimo varžybose. „Ėjimo varžybos įvyko, tačiau trasa liko, ji įtraukta į mobiliąją #walk15 programėlę, ir žmonės gali šią įdomią trasą nueiti ištisus metus. Aš pati ją prieš tai išbandžiau ir tikrai likau patenkinta“. Sveikatingumą skatinanti motyvatorė džiaugiasi iš įvairaus amžiaus žmonių – mažų vaikų, jaunuolių ir net garbaus senjorų, girdėdama širdžiai mielus žodžius: „Dėkui, Vlada, kad mus skatini eiti.“ Ji akcentuoja, kad tai yra pati didžiausia padėka organizuojant Walmark „Ėjimo varžybas.

Varžybų organizatoriai dėkoja visiems, kurie neskaičiuodami laiko triūsė, kad ėjimo varžybos Varėnoje vyktų kuo sklandžiau – Varėnos rajono savivaldybės bei Varėnos sporto centro darbuotojams, saugų tiltelį per Derėžnyčios upelį rengusiai UAB  „Edjusta“, gamtininkui Emiliui Tamošiūnui, taip pat renginį Vladai padėjusiam vesti Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistui Arnui Saulynui bei šauniai savanoriavusiam jaunimui.

Ėjimo varžybų dalyviai, praėję įdomią trasą, sugrįš čia dar ne kartą ir norės labiau pažinti Varėnos kraštą.