Rūta Averkienė

Varėna antrus metus iš eilės tapo simboline rankinio veteranų sostine. Ketvirtasis tarptautinis veteranų rankinio turnyras „Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurė 2019“ į vieną vietą subūrė maždaug šimtą dešimt sportininkų  iš trijų šalių.  

Turnyras Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje prasidėjo iškilmingu atidarymu ir Lietuvos, Ukrainos bei Latvijos himnais. Po atidarymo vyko varžybos, kuriose vyrų ir moterų veteranų rankinio komandose iš Ukrainos, Latvijos, Lietuvos žaidė ir dėl svarbiausio apdovanojimo varžėsi Europos taurės, įvairių čempionatų ir spartakiadų laimėtojai, Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių čempionai, tad aikštelėje tikrai netrūko įdomaus veiksmo, o sporto aistros liejosi per kraštus! Žiūrovams nuobodžiauti neleido ir renginį vedęs sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.

 

Antrus metus iš eilės Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurę laimėjo Ukrainos vyrų komanda, nelengvoje kovoje nugalėjusi Varėnos veteranų komandą „Šmarškai“ , trečią – Lietuvos žurnalistų komanda, ketvirtą – komanda iš Jūrmalos. Moterų varžybose pirmą vietą laimėjo Charkovo komanda, antrą – varėniškės, o trečią – moterų komanda iš Latvijos, Skryverių. 

Geriausi komandų žaidėjai apdovanoti specialiais prizais – ukrainiečių skulptorių sukurtomis Vyčio statulėlėmis. Kiekvienas žaidėjas apdovanotas turnyro medaliu su užrašu lietuvių ir ukrainiečių kalbomis „Draugystė ir meilė rankiniui TE vienija mus“.