Rūta Averkienė

Jeigu mėgstate vandens pramogas, norite turiningai ir įsimintinai praleisti laisvalaikį su šeima, giminėmis ir draugais, gegužės 4 d. būtinai atvažiuokite į Varėną! Tądien moderniame Varėnos sporto centro baseine vyks tradicinės Lietuvos šeimų plaukimo estafečių varžybos, dalyvius viliojančios vertingais prizais, įspūdingu irklenčių šou bei daugybe kitų nepamirštamų staigmenų. Organizatoriai jau rengiasi šiam plaukimo turnyrui ir kviečia šeimas išbandyti savo sėkmę jame. Kas žino – galbūt didžioji turnyro taurė papuoš būtent Jūsų namus! Dvejus metus šis plaukimo turnyras vadinosi „Dano Rapšio taurė“ ir spėjo ganėtinai išpopuliarėti. Šiemet jis puošiasi nauju pavadinimu „Varėnos taurė 2019“ ir kviečia aktyviai dalyvauti plaukti mėgstančias šeimas iš visos šalies.  Organizatoriai ragina paskubėti ir registruotis greičiau, nes turnyre galės dalyvauti ne daugiau kaip penkiasdešimt šeimų.


Įvertinę varžybų populiarumą, prie jų sėkmės prisideda natūralaus mineralinio vandensgamykla „Neptūnas“ bei kiti solidžius prizus paruošę renginio rėmėjai. Varžybų laimėtojųir dalyvių laukia vertingi „Walkmark“ vitaminai,  „Sportland“ prizai, jie galės mėgautis „Spa Vilnius“ teikiamomis paslaugomis. Rėmėjų įsteigtais  prizais bus apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyvis. Visoms varžybose dalyvavusioms šeimoms bus įteikti specialiai renginiui pagaminti Lietuvos plaukimo federacijos ir Varėnos sporto centro įsteigti rankšluosčiai su simbolika „Varėnos taurė 2019“.Renginio rėmėjai dėkingi ir pastoviems partneriams – Lietuvos plaukimo federacijai, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kavinei–picerijai „Fortūna“.

„Jeigu Jūs manote, kad nugalėtojų titulas – tikrai ne jums, klystate. Praėjusių metų varžybose įspūdingą pagrindinį prizą laimėjo jaunų varėniškių šeima, kuri atėjo tiesiog paplaukioti baseine“, – sako organizatoriai. „Norime pritraukti daugiau plaukimo entuziastų, tad šiais metais, kaip ir pernai,varžybos vyks dviejose grupėse.  „A“ grupę sudarys daugiau patyrę, buvę plaukikai, turintys patirties dalyvaujant plaukimo varžybose ar panašiuose renginiuose. „B“ grupėje varžysis mėgėjai, norintys išbandyti jėgas plaukimo varžybose bei pasimėgauti šiuo renginiu. „Varėnos taurė“ – ne tik plaukimo varžybos. Jas stengiamės organizuoti taip, kad neišdildomų įspūdžių patirtų ir dalyviai, ir žiūrovai. Tai puikus plaukimo populiarinimoir gero laiko leidimo renginys“, – pažymi Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas.

Komandą varžybose  sudarys keturi šeimos nariai, iš kurių bent vienas šeimos narys turi būti vaikas iki 16 metų, o kitų amžius neribojamas. Šeimos komandai gali atstovauti seneliai, jų vaikai, anūkai, žentai ir marčios arba, pavyzdžiui, du broliai su savo šeimomis, arba bet kuris kitas derinys, susijęs giminystės ryšiais (senelis su anūkais, tėvas su dukromis ir t. t.). Estafetėje pirmąjį etapą komandos nariai privalės plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galės pasirinkti savo nuožiūra.

Šeimos registruotis kviečiamos iki gegužės 2 d. www.sportas.varena.lt  arba atvykus į Varėnos sporto centrą. Paraišką gali pateikti šeimų plaukimo estafetės komandos narys. Komandos gali registruotis pasirinkdamos, kurioje grupėje dalyvaus – A grupėje ar B grupėje, tačiau gali registruotis tik į vieną grupę.

Varėnos sporto centro organizuojama „Varėnos taurė 2019“ –puiki proga šeimos nariams drauge smagiai praleisti laiką, išbandyti save bei pakviesti draugiškai jame pasirungti savo bičiulius ir kaimynus.