Šį straipsnį paskirsime tenisui. Aptarsime tris tenisininkus, kurie per istoriją yra laimėję daugiausiai didžiojo kirčio („Grand Slam“) per visą istoriją. Gyvename tobulais laikais, kadangi visi trys šie tenisininkai vis dar yra aktyvūs žaidėjai, už juos nuolat yra atliekamos lazybos gyvai, o jų palaikyti nuolat renkasi pilnos žiūrovų tribūnos.

Fanų numylėtinis Rogeris Federeris

Šveicarijos sporto veidas Rogeris Federeris pirmą savo „Grand Slam“ trofėjų laimėjo dar 2003-ais metais, o dabar jo sąskaitoje net dvidešimt titulų. Šį veteraną itin mėgsta teniso fanai visame pasaulyje, kadangi jis yra tikras kortų džentelmenas. Jeigu reikėtų apibūdinti tobulą tenisininką, daugumą ekspertų tikrai įvardintų būtent Rogerį.

Geriausiai jam sekasi ant kietų dangų  - Vimbldono kortuose iškovoti aštuoni trofėjai, Australijoje triumfuota šešis, o Jungtinėse Amerikos Valstijose penkis kartus. R. Federeris taip pat gali pasigirti ir vienu trofėjumi Prancūzijoje iškovotu ant grunto dangos, tiesa šiuose kortuose jam niekada taip ir nepavyko pranokto Rafaelio Nadalio.

Maesto pravardę turinti gyva teniso legenda po truputį artėja link keturiasdešimto savo gimtadienio, todėl natūralu, kad amžinai jo karjera nebesitęs. Tačiau jo kovingumas ir meilė sportui tiesiog negali nežavėti, juolab, kad net ir tokiame amžiuje Rogeris sugeba iškovoti aukšto lygio trofėjus.

Grunto karalius Rafaelis Nadalis

Ispanas Rafaelis Nadalis – žaidėjas kuris perrašė teniso istoriją. Jis taip pat turi jau dvidešimt titulų, o jo sėkmingiausia danga – gruntas, todėl jis yra vadinamas tikru „Rolland Garros“ turnyro karaliumi.

Prancūzijoje jis laimėjo net trylika kartų, kai ant greitų dangų iškovojo „tik“ septynis titulus.

R. Nadalis taip pat žinomas kaip tikrų tikriausias džentelmenas. Jis eilę metų buvo renkamas džentelmeniškiausiu sportininku pasaulyje. O šaltų nervų išlaikymas tokiame aukštame lygmenyje išties yra neįtikėtina savybė.

Priešingai nei R. Federeris, R. Nadalis dar realiai gali iškovoti bent keletą trofėjų didžiojo kirčio turnyruose. Todėl R. Nadalis netolimoje ateityje pagal iškovotų titulų kiekį turėtų pralenkti savo gerą draugą. Jam teniso liko dar bent penkeri metai. Na, žinoma, jeigu žaidėjo nekamuos traumos. O jų per karjerą jis turėjo ne vieną ir ne dvi.

Kontraversiškasis Novakas Djokovičius

Serbas Novakas Djokovičius neturi tokios didelės fanų bazės kaip R. Federeris ir R. Nadalis, tačiau sutikite, kad tai žaidėjas kuris negali nekelti emocijų. Tai labai kontraversiška asmenybė – vieni ją myli, kiti nekenčia.

Nolės sąskaitoje šiuo metu yra aštuoniolika „Grand Slam“ trofėjų. Sėkmingiausias jo turnyras – Australijos atvirasis čempionatas, kadangi būtent čia jis iškovojo net pusę iš savo turimų titulų. Tai išties gana iškalbingas faktas apie žaidėjo ištvermę. Australijoje dažniausiai tenka žaisti per tiesiog nežmonišką karšti, o tai serbui nesudaro jokių problemų.

Grįžtant prie N. Djokovičiaus asmenybės ir kontraversiškumo galima paminėti keletą paprastų pavyzdžių. Žaidėjas nuolat itin pagarbiai elgiasi su kamuolius paduodančiu personalu, tačiau sykį įniršęs netyčia pataikė darbuotojai į kaklą ir buvo diskvalifikuotas. N. Djokovičius pasisako prieš žalingus įpročius, tačiau kartu yra antivakseris.

Tai išties labai įdomi, savitą pasaulio suvokimą turinti asmenybė, tačiau teniso kortuose tai yra tikras žvėris. Iš didžiojo trejeto jis yra pats jauniausias, todėl žaidėjas turi daugiau laiko pranokti savo visos karjeros oponentus.