Pasikeitus įmonės adresui ir kitiems kontaktiniams duomenims, įmonės turėtų nedelsdamos atnaujinti šiuos duomenis Juridinių duomenų registre. Atsakingai besielgiančios įmonės apie tai informuoja ne tik partnerius, bet ir paslaugų teikėjus, taip išvengdamos sumaišties ir nemalonumų dėl nepasiekusių ir laiku neapmokėtų sąskaitų.

„Sąskaitos negavimas nėra pretekstas jos neapmokėti“, – pastebi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius.

Anot jo, situacija, kai pasikeitus buveinės adresui, įmonė neinformuoja apie tai, neatnaujina savo duomenų, todėl negauna ir laiku nepamoka sąskaitų, nėra itin reta. Vėliau įmonės teisinasi, kad sąskaitų neapmokėjo, nes jų negavo. Tačiau tai nėra svarus pasiteisinimas ir jis anaiptol neatleidžia nuo prievolės atsiskaityti už suteiktas paslaugas.

Už savo duomenų pateikimą ir jų atnaujinimą Juridinių asmenų registre (JAR) yra atsakingos pačios įmonės. Tą konstatavo ir Lietuvos Aukščiausiasis  teismas (LAT).

Šių metų pradžioje LAT kolegija, išnagrinėjusi kasacinę bylą, pažymėjo, kad juridinis asmuo turi ne tik atskleisti duomenis JAR apie savo buveinę, bet ir pasirūpinti, kad jo buveinėje būtų sudarytos sąlygos priimti siunčiamą korespondenciją.

„Juridinio asmens nepasirūpinimas duomenų apie savo buveinę atskleidimu iš esmės reiškia, jog pats juridinis asmuo, žinodamas jam tenkančią įstatymo nustatytą atskleidimo pareigą ir jos teisines pasekmes, sąmoningai pasirenka tokį savo elgesio būdą, kuriuo atsisako savo pasiekiamumo ir prieinamumo bei su tuo susijusių savo teisių“, – konstatuojama teismo nutartyje, kuri yra galutinė ir neskundžiama.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras visu atliekų turėtojus – tiek įmones, tiek gyventojus, kviečia laiku pateikti duomenis apie pasikeitusią buveinę ar pasikeitusį nekilnojamojo turto savininką. Tą padarius, bus laiku suformuoti mokėjimo pranešimai, nesikaups skolos ir bus išvengta nesusipratimų,  nemalonių situacijų ar net bylinėjimosi.