Eglutės įžiebimas gimnazijoje – tradicinė jauki mokyklos bendruomenės šventė. Šio įvykio nekantriai laukė visi mokiniai, nes tai ženklas, kad Kalėdos jau čia pat. Kiekvienais metais eglutę puošti suteikiama garbė abiturientams, o salę – III gimnazijos klasės mokiniams, bet prie gimnazijos puošimo prisidėjo visa gimnazijos bendruomenė. Visą savaitę klegėjo mokiniai, mokytojai, aptarnaujantis personalas, puošdami gimnazijos sienas ir langus karpiniais, keisdami stendų ekspozicijas. Gimnazijos direktorius Pranas Jauneika pasveikino su artėjančiomis šventėmis, palinkėjo, kad dosnus Kalėdų Senelis aplankytų visų vaikų šeimas, paragino mokinius dėvėti atšvaitus tamsiu paros metu, saugiai elgtis ant ledo.

Kalėdos, Naujųjų metų sutikimas tai irgi savotiška pasaka. Kalėdinei eglutei priskiriama magiška galia. Buvo tikima, kad papuošalai turėję pirmiausia pagausinti derlių, uždegti meilę, o pati eglė simbolizavo gyvybę. Uždegtos žvakutės ant eglutės simbolizavo saulę ir šilumą. 

Pirmą kartą Kalėdų eglutė papuošta Rygoje, 1510 m. Rygos pirkliai (greičiausia jie buvo vokiečių kilmės) pagerbdami Kristaus gimimą, papuošė miesto aikštėje eglutę popierinėmis gėlėmis. Vėliau paprotys paplito Krikščioniškame pasaulyje. 

 

                                                     Pivašiūnų gimnazijos informacija