Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė konferenciją „Socialinis dialogas Pietų Lietuvos regione“. Aptarti veiklos gairių ir bendradarbiavimo problemų susirinko ne tik profsąjungos lyderiai, bet ir jų veiklos partneriai, savivaldybių atstovai.

Konferencijoje dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė mano, kad ne tik Pietų regione, bet ir visoje Lietuvoje dialogas tarp darbuotojų ir darbdavių dar nėra gerai išvystytas, neaktyviai kovojama už geresnes darbo sąlygas. Viceministrės nedžiugina pastaruoju metu net 7 tūkst. sumažėjęs profsąjungų narių skaičius.

Regiono profsąjungos „Solidarumas“ aktyvistai Arūnas Lekavičius ir Jolanta Miliauskė įsitikinę, kad dialogo kultūra tampa aukštesnė, kiekvienu konkrečiu atveju siekiama išgirsti darbuotojo problemą ir ieškoti bendrų sprendimų, derybose nevengiama kompromisų. Daugiausia probleminių situacijų dėl darbuotojų socialinių garantijų esą kyla vežėjų įmonėse, švietimo bei sveikatos įstaigose.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius sakė, kad šakinės problemos, žinoma, svarbu, bet dar svarbiau įsigilinti į kiekvieną individualų atvejį, suprasti darbuotojo lūkesčius ir jam konkrečiai padėti.

„Kalbėkitės, klausykite ir patys būkite išgirsti“,- „Solidarumo“ atstovams linkėjo Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, kuri savo karjeroje taip pat turi profsąjungų darbo patirties. „Dialogas atsiranda tik kalbantis, sprendžiant konkrečius klausimus ir ieškant bendrų sprendimų“,- tvirtino G. Jociunskaitė.

Administracijos direktorė įteikė Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko padėką už aktyvią veiklą ir socialinio dialogo vystymą vienam iš Pietų Lietuvos regiono profsąjungos veikėjų – Vytautui Venciui.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė dalijosi mintimis apie naujausią  akciją – protestą Vyriausybei dėl Laisvosios rinkos instituto siūlymų lengvinti darbuotojų atleidimo tvarką, naikinti apribojimus atleidžiant iš darbo socialiai pažeidžiamus žmones – mažamečius vaikus auginančias moteris, priešpensinio amžiaus darbuotojus ir pan. Profsąjunga ragina atmesti šiuos pasiūlymus.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos direktorius Jonas Gricius, Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Vitas Volungevičius ir kiti valstybinių institucijų bei savivaldybių atstovai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Nuotr. :

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.

LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

LPS „Solidarumas“ Pietų Lietuvos regiono lyderiai Jolanta Miliauskė, Arūnas Lekavičius ir Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.