Marita Jančiukaitė

Pasibaigus švenčių metui ir dar vis siaučiant pandemijai, ne vienuose namuose trūksta šilumos ir linksmų akimirkų. Pratęsus sugriežtinto karantino sąlygas, nebegalime pasidžiaugti laisvalaikio pramogomis, išvykti už savųjų savivaldybės ribų bei susitikti su artimaisiais. Tačiau per Trijų Karalių šventę, sausio 6 dieną, kai tradiciškai pasibaigia Šv. Kalėdinis laikotarpis arba minime saulės sugrįžimą, Simno gyventojus ir mažuosius nustebino sniego gausa.

Anksti ryte, kai mokiniai kėlėsi prisijunti nuotoliniu būdu į pamokas, o tėveliai į darbus, su šypsena veide stebėjo pro langus ilgai laukto sniego ir su artimaisiais dalinosi gražiomis, žiemiškomis nuotraukomis. Iškart atlikus visus darbus, gyventojai suskubėjo į lauką, kas sniego nuo takelio kasti, kas sniego senius besmegenius statyti, o kiti čiuožinėjo nuo Simno Jonų estrados kalniuko. Pasirodo Jonų estrada ne tik vasarą linksmina gyventojus, bet ir žiemą naudinga. Trijų Karalių dieną karantinas ir jo sąlygos nebesugebėjo atimti iš vaikų begalinio džiaugsmo. Vaikai keitėsi pamainomis, kad visi galėtų pačiuožinėti nuo kalnelio ir kuo linksmiau visi praleistų laiką. Tėveliai taip pat savo mažuosius vedėsi į lauką ir leido pasidžiaugti kiekvienais metais, vis kuo rečiau matomu reginiu.

Tikimės sniego išvysti dažniau ir, kad tai suteiks noro vaikams daugiau praleisti laiko lauke, pasidžiaugti vaikyste ir paįvairinti dienos akimirkas.