Jau šį sekmadienį (birželio mėn. 16 d.) Varėnos rajono Valkininkų miestelyje klegės linksmos ir spalvingos Antaninės. Šventė prasidės kaimišku kermošiumi – čia, lyg tikrame senajame kaimo turguje bus galima įsigyti nagingo liaudies meistro dirbinį, sodo gėrybių ar gardumynų. Valkininkų svečių laukia ir edukaciniai užsiėmimai, sporto varžybos, muzikinė programa. Šv. Antano atlaidai Valkininkuose rengiami dar nuo XIX a. pradžios. Vietos bendruomenės ir kultūros darbuotojų iniciatyva nutrūkusi tradicija buvo atgaivina - šiemet miestelis pažymės Antanines jau aštuntą kartą.


Kodėl verta aplankyti Valkininkus? Tai vaizdingas Pietų Lietuvos miestelis, liaudiškosios medinės architektūros urbanistinis paminklas, kurio centre puikuojasi Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia bei senovinė akmenimis grįsta turgaus aikštė. Radialinis (spindulinis) Valkininkų planas yra archajiškas, menantis dar XIV a., kai gyvenvietė pradėta minėti rašytiniuose kaip didžiųjų kunigaikščių medžioklės pilis. Yra žinoma, kad 1418 m. Vytautas Didysis dovanojo miesteliu vadinamą gyvenvietę su Valkininkų dvaru savo žmonai Julijonai.Vėlesnių istorijos audrų metu miestelis išgyveno ir šlovingus, ir sunkius laikus, tačiau šiandien jis vis dar traukia savo jaukumu bei praeities pėdsakais, be to, yra įsikūręs itin patogioje vietoje – greta kelio A4, tad lengvai pasiekiamas visiems keliautojams.

Šventės metu įvairios linksmybės ir pramogos laukia visų svečių – ir vaikų, ir suaugusiųjų. Meninei – edukacinei veiklai skirtoje erdvėje bus vykdomas užsiėmimas, skirtas Lietuvos vietovardžių metams paminėti - žaidimas „Pažink Valkininkų seniūniją“. Visi norintieji, padedami vietinio gido, susipažins su išskirtiniais Valkininkų seniūnijos lankytinais objektais. 

Meniškos sielos svečiams skirtas tapybos užsiėmimas „Žydinti birželio pieva“, kurį ves menotyrininkė Kristina Stančienė. Įsitraukti į kūrybos procesą bus galima kada tik panorėjus, ir išmėginti jėgas didžiulėje drobėje, tapant vešlios vidurvasario pievos paveikslą ant profesionalių dailininkų – Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokytojų paruošto piešinio. 

Mažieji bus kviečiami pūsti didelius burbulus, vėžintis arklio traukiamu vežimu ir pasiklausyti vienintelio Varėnos rajone, žemaitukų augintojo, Sauliaus Sinkevičiaus įspūdžių iš Tradicinio kinkinių žygio „Bėk, bėk žirgeli – su žemaitukais“. Jo metu dalyviai įveikė apie 300 km. ilgio maršrutą.

Šventėje dalyvaujantys vaikai, padedami jaunųjų „mokslininkų“ Gabrielės ir Gabrieliausturės galimybę pasinerti į tikro mokslininko gyvenimą ir išmėginti smagius eksperimentus. 

Pirmoje koncerto dalyje pasirodys Trakų rajono ir vietiniais atlikėjai bei šokėjai.

Vidurdienį miestelio bažnyčioje klebonas Justinas Aleknavičius aukos Šventas Mišias. Po jų kartu su baikeriais griausmingai atidarysime antrąją koncerto dalį, kurioje pasirodys dar gausesnis būrys dainuojančių. 

Šventės metu veiks fotografijų iš Italijos paroda „Le forme dell`Italia“.

Šventės rengėjai: Valkininkų kultūros centras, Valkininkų bendruomenė, Valkininkų seniūnija.

Išsami renginio programa:

10 val. mugės ir edukacinių užsiėmimų pradžia.

10 val. tinklinio varžybų pradžia Valkininkų gimnazijos sporto aikštyne (Mokyklos g. 2, Užuperkasis, Varėnos r.).

11 val. šventinio koncerto I dalis. Koncertuos: Trakų r. Grendavės moterų vokalinis ansamblis „Versmė“, Valkininkų folkloro kolektyvas „Santaka“, Valkininkų vaikų folklorinių šokių šokėjai.

12 val. šv. Antano atlaidų mišios.

13.30 val. šventinio koncerto II dalis. Koncertuos: Jaunimo grupė „Grūda“, grupė „Varėniai“, LSKD Guboja „Spalvų orkestras“, Mario DiPasquale iš grupės „Zezigrad“.

  UAB Staginis, Stasys Taraila, Varėnos naujienos