2018 m. Sausio 27 d. Apie 16 val. Alytaus r. Daugų sen. Salos kaime Žvejų gatvėje, gaisrininkams gesinant Didžiulio ežero pakrantėje esančios sodybos sandėliuką -pašiūrę, įvyko beprecedentis įvykis: 1991 m. gimimo vyras, įtariamas pastato padegimu,  pavogė į gaisravietę atvykusio Daugų gaisrinės viršininko Vytauto Sakalausko nuosavą džipą ir nukūrė Vilniaus link...

Turimomis žiniomis, šeštadienio vakarą, pagal gautą iškvietimą į šalia Daugų miesto pašonėje esantį Salos kaimą, išskubėjo Daugų ir Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos. Degė prie pat ežero esantis nedidelis sandėlis, skirtas buitinėms reikmėms susidėti.

Gaisrininkų sunkvežimiai cisternos į įvykio vietą galėjo privažiuoti tik pieva, o visos kitos spec.mašinos, kaip policija, greitoji med.pagalba, buvo įvažiavusios į dviejų sodybų kiemą.

Liudininkų teigimu, gaisro vietoje sklido didelis triukšmas, neva vaikinas garsiai rėkė, kad čia jo nuosavybė ir niekam nereikia į tai kištis. Kartu prie jo buvo ir jauna moteris.

Kadangi Daugų gaisrinės komandos autocisterna "Kamaz" turėjo nedidelį vandens išpurškimo gedimą, skubiai iš namų buvo iškviestas šios gaisrinės viršininkas Vytautas Sakalauskas. Šis ne tarnybos metu atskubėjo su nuosavu automobiliu Jeep Cherokee. Tuo metu pirmieji į gaisravietę atskubėję ugniagesiai nepasimetė ir gaisro židinį gesino pasitelkę mobilų siurblį, vandenį pompuodami iš šalimais esančio ežero.

V. Sakalauskas sako, jog minėtame sodybos kieme palikęs savo džipą, jį užrakino ir maždaug už 40 metrų nuskubėjo padėti vyrams gesinti pastato. Tačiau vėliau po 25 minučių sugrįžęs, savo mašinos jau neberado. Pirma mintis jam šovė, jog kažkas iš savų vyrų jį patraukė, nes gal trukdė pravažiuoti. Tačiau toliau stovėjusios greitosios med.pagalbos mašinos vairuotojas paaiškino, jog kažkoks jaunas vyras įšoko į tą džipą ir apsisukęs, paprašė šio iš kelio pasitraukti...

Įtariama, jog džipe buvo ir jauna moteris.

Kadangi buvo pastebėta akivaizdi vagystė, policijos pareigūnai tuoj pat pradėjo persekioti džipą. Vėliau šis džipas surastas apvirtęs kelyje link Vilniaus. Įtariamas padegėjas ir automobilio vagis sulaikytas ir pristatytas į Alytaus aps. VPK.

Neoficialiais duomenimis, minėtas vyriškis, vairuodamas džipą, vilkėjo ugniagesio uniformą, o sulaikytas nepūtė į alkotesterio matuoklį.

V. Sakalauskas mano, jog į džipą vyriškis galėjo patekti išstūmęs vairuotojo durų mažą papildomą langelį, o nuvaryti transporto priemonę palengvino tai, kad seno modelio džipas kūrėsi be raktelių...

Įvykus šiam keistam įvykiui, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai privalės iš naujo persvarstyti ugniagesių saugaus darbo instrukcijas ir taisykles, tai yra ne tik kaip saugiai atlikti savo tiesioginį darbą gesinti, bet ir kaip apsaugoti tarnybines bei kitą kartą ir nuosavas transporto priemones nuo vagių ir užpuolikų.

P.S. Iš policijos suvestinės: 2018 m. sausio 27 d. 19 val. 20 min. kreipėsi V. S., gim. 1954 m., gyv. Alytaus r., dėl to, kad 2018 m. sausio 27 d. apie 16 val. 05 min., Alytaus r., nepažįstamas vaikinas pavogė automobilį JEEP CHEROKEE. Padaryta 3500 eurų turtinė žala. Automobilis surastas.