Palyginsim dar vieną iš bazinių produktų – plikytus ryžius. Imam Lidl Golden Sun ir Galinta "Auksiniai" (kaip simboliška – "auksiniai", kaip ir gyvenimas Lietuvoje)...

Kainos

Golden Sun ilgagrūdžiai plikyti ryžiai 400 g 4*100g pakeliuose - 0,79 Eur

Galinta Auksiniai plikyti ryžiai 400 g 4*100g pakeliuose - 1,29 Eur

Kainos kalba Golden Sun naudai – Galinta Auksiniai ryžiai 63% brangiau.

Sudėtys

Žiūrime sudėtis, gal ten bus skirtingos kainos pagrindimas – ekologija, kilmė ar dar kas nors? Bet abiejų sudėtyje - plikyti ryžiai. Golden Sun net nurodyta pilniau – balti plikyti ilgagrūdžiai ryžiai maišeliuose, tuo tarpu Galinta Auksiniai tik plikyti ryžiai – tai turbūt leidžia, reikalui esant, įpilti bet kokius plikytus ryžius?


Maistingumo deklaracija 100 g. Daugiausiai kalorijų turi Auksiniai – 360 kcal, Golden Sun – mažiau -350 kcal. Riebalų daugiau turi Golden Sun – 0,7 g, Auksiniai 0,4 g, todėl ir sočiųjų riebalų rūgščių Golden Sun turi daugiau 0,2 g prieš 0,1 g Auksiniai. Angliavandenių Golden Sun turi daugiau -77,7 g, o Auksiniai  turi 76,5 g, o cukrų vienodai – po 0,3 g. Baltymų Auksiniai turi daugiau – 8,8 g, o Golden Sun – 7,8 g. Druskos Golden Sun deklaruoja mažiau nei 0,1 g, Auksiniai – 0 g. 

Ant abiejų prekių nenurodyta pati ryžių kilmės šalis.

Pagal sudėtį ir maistingumą ryžiai atrodo panašūs, o skirtumai lemti pačių ryžių.

Išvaizda

Atidarom. Negalima pasakyti, kad Auksiniai geltonesni, ar su aukso drožlėmis. Abiejose pakeliuose ryžiai gražūs, šviesūs, laužytų beveik nėra.