Liepos 15 dieną, minint Žalgirio mūšio pergalės dieną, prasidėjo Perlojos Respublikos šimtmečio minėjimo programos „Už Perloją ir visą Lietuvą“ renginiai. Perlojos bažnyčioje vyko Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidai ir Sakralinės muzikos koncertas. Jo metu koncertavo Mindaugas Žemaitis (baritonas), Viktorija Marija Zabrodaitė (fleita), Jūratė Barkauskaitė (vargonai). Šventėje dalyvavo rajono meras Algis Kašėta, Seimo narys Juozas Baublys, gausi Perlojos bendruomenė bei svečiai.

Kelias dienas prieš renginį Perlojos istorijos muziejuje buvo atidaryta menininko Vytauto Baublio kūrybos darbų paroda, skirta Perlojos Respublikos šimtmečiui paminėti. Menininkas savo gimtajam kraštui padovanojo 47 darbus, kuriuose atsispinti svarbiausi šalies įvykiai, visos tautos istorija bei žmonės. Šventės metu meras Algis Kašėta džiaugėsi, kad Perlojos Respublikos šimtmečio renginiai sutelkė vietos gyventojus ir juos vienija bendram darbui. Jis  padėkojo Vytautui Baubliui už dovaną Perlojos kraštui. „Dėkoju Vytautui Baubliui ir visiems perlojiškiams už bendras pastangas gražinti savąjį kraštą, nes tik dirbdami kartu mes galime ateities kartoms palikti vertingą atminimą ir didžius darbus“, – kalbėjo rajono vadovas. Menininkui padėkos žodį tarė ir Seimo narys Juozas Baublys. Jis taip pat džiaugėsi, kad renginys puiki proga pabūti kartu su savo kraštiečiais, pasidžiaugti perlojiškiais, išsaugojusiais Perlojos Respublikos dvasią.

Po Sakralinės muzikos koncerto šventės dalyviai Perlojos istorijos muziejuje apžiūrėjo menininko darbus, žavėjosi jo talentu ir džiaugėsi padovanotais darbais. Vėliau visi susibūrė į jaukią vakaronę miestelio kultūros centre.

Šiais metais Perlojos Respublikos šimtmečiui skirtų renginių bus dar ne vienas. Liepos 28 dieną vyks Vasaros sporto šventė, rugpjūčio 14 dieną į Perloją visą rajono jaunimą sukvies Jaunimo dienos šventė, rugsėjo 21 d. Perlojos kultūros centre bus atidaryta fotografijų paroda „Perloja. Šimtmečio veidas“, spalio 1–29 d. Lietuvos Respublikos Seime veiks paroda „Už Perloją ir visą Lietuvą“ (parodos atidarymas Seime vyks spalio 4 d. 14 val.), o lapkričio 11 d. visus sukvies pagrindinis renginys – Perlojos Respublikos šimtmečio minėjimas „Už Perloją ir visą Lietuvą“ Perlojos Švč. Mergelės Marijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje ir prie paminklo Vytautui Didžiajam.

 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė