Spalio 6 d. 15 val. Santaikos filialo bibliotekoje vyko popietė „Kai visas metų turtas smilkiniuos“, skirta pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

         Nuskambėjo Juozo Kavaliausko atliekama daina „Metų turtas“, bibliotekininkė Laima Petkevičienė perskaitė savo kūrybos eilėraštį „Nuostabus ruduo“. Renginių organizatorė Rasa Navakauskienė senjorams paporino keletą linksmų dzūkiškų istorijų bei paruošė įvairių užduočių – įminti mįslę, užbaigti patarlę. Už kiekvieną teisingą atsakymą senjorams buvo įteikta dovanėlė.   

         Vėliau senjorai buvo supažindindinti su grafikos menu. Bibliotekininkė papasakojo apie šio meno atsiradimo istoriją,  taip pat supažindino su dvasinės ir psichologinės būsenos menu „Mandala“, parodė savo dukros Gerdos Petkevičiūtės baigiamąjį dailės egzamino piešinį, kuriame vyrauja grafikos ir mandalos kūryba.

         Senjorams buvo pasiūlyta piešti. Jie mielai tą darė. „Fraktalo menas“ – tai piešimas, kaip tu jautiesi šiuo metu. Jie piešė užsimerkę, o atsimerkus savo piešinį nuspalvino. Vėliau bibliotekininkė papasakojo apie kiekvieno piešinyje pasirinktų spalvų reikšmę, apie tai,kad piešimas ne tik ramina, bet ir padeda lankstyti rankų sąnarius. Tuo metu dirba smegenys, o užsimerkus pailsi akys ir žmogus taip gali atsipalaiduoti.

        Renginio metu skambėjo pačios gražiausios trio „Žolynų sakmė“ ir Juozo Kavaliausko atliekamos dainos. Visi vaišinosi arbata, skaniais pyragais ir naminiu sūriu.

       Mūsų gražaus Santaikos kaimelio senjorai dėkojo už gražią, šiltą ir jaukią šventę. Taip smagu buvo kartu pabūti, pabendrauti, padainuoti, pasikalbėti. Sutarėme pasimatyti kitais metais.

      Renginio organizatorius – ARSVB Santaikos filialas, partneris – Santaikos kultūros namai. 

 

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Santaikos filialo vyresnioji bibliotekininkė
Laima Petkevičienė