Pašėlęs vasaros švenčių maratonas šį šeštadienį, rugpjūčio 7 dieną, kviečia stabtelėti Pocelonyse. Buvusios Pocelonių mokyklos kieme vyks smagi šventė „Vasaros vainikas“, skirta net dviem jubiliejams – Pocelonių mokyklos 90-mečiui ir joje įsikūrusios asociacijos “Perkūnkalnis” dešimtmečiui. Šventės pradžia – 17 valandą. 

„Šventė – tai galimybė pasidžiaugti. Nepraleiskime jos!“ – kviečia „Perkūnkalnio asociacijos pirmininkė Aldona Jankauskienė ir patikina, kad smagios veiklos ir užsiėmimų bus tiek mažiems, tiek dideliems. 

Artėjant mokyklos jubiliejui ji parengė ir išleido knygą „Mažoji Pocelonių šventovė. Mokykla“. „Pocelonių krašte niekada nebuvo bažnyčios, bet jis daugelį metų turėjo savo šventovę – Pocelonių mokyklą“, - tokiais žodžiais pradedama knyga, į kurią sudėti buvusių jos mokinių ir mokytojų prisiminimai, istoriniai duomenys, mokyklos gyvenimą iliustruojančios nuotraukos. 

Šios knygos pristatymas – tik vienas iš šventinės programos momentų.  Į ją atvykusiems neabejotinai bus smagu užsukti į senąją smuklę – taip buvo vadinama mokyklos kieme esančio rūsio antžeminė dalis, kur kitados valytojos virdavo arbatą ir per pertraukas pilstydavo ją mokiniams.

Bendruomenės žmonės savo jėgomis „smuklę“ atgaivino: išvalė, sutvarkė, suremontavo, gėlėmis apsodino. Šventės metu ji svetingai atvers duris ir kvies paskanauti gardžių bandelių, išgerti arbatos. 

Šventės metu šurmuliuosiančioje mugėje šeimininkės šventėje siūlys gardžių naminių kepinių, Varčios miške surinktų žolelių arbatos rinkinių, kitokių gėrybių ir skanėstų. Etnomenininkė Nijolė Stakėnienė mokys susirišti Žolinių puokšteles ir papasakos apie kiekvieno žolyno reikšmę. Bus galima įsigyti ir jau paruoštų Nijolės dirbinių. 

Alytaus visuomenės sveikatos centro biuro specialistės supažindins su sveika gyvensena ir mokys ebru – piešimo ant vandens - meno. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pristatys saugios kaimynystės idėjas ir pasiūlys pramogų mažiesiems šventės lankytojams, o jogos treneris Albertas Dusevičius atvers jogos paslaptis - norintys galės bandyti ir asanas!

Šventės metu veiks Romo Jankausko fotografijų paroda „Veidai“, o visas buvusios Pocelonių mokyklos kiemas virs didžiuliu prisiminimų kambariu, kuriame laukiami visi, kam ši mokykla buvo brangi. 

Žinoma, netrūks ir muzikos bei dainų. Jas atliks Dzūkijos dainius Albertas Antanavičius-Šekspyras, „Perkūnkalnio“ saviveiklininkai, šaunūs „Susiedai“ iš Alovės ir Makniūnų bendruomenės dainininkai. Koncertinę programą vainikuos grupė „Lietuvaičiai“. 

Kviečiame ir laukiame Pocelonyse!

Renginio pagrindiniai rėmėjai Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Alytaus rajono savivaldybė. 

Rėmėjai: akcinė bendrovė „Astra“,  gėlių salonas „Florus“, uždaroji akcinė bendrovė „Multivanas“, Algimanto Žemaičio gėlininkystės ūkis.  

Renginio partneriai: Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Alytaus rajono vyriausiasis policijos komisariatas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.       

Informaciniai rėmėjai: naujienų portalai alytausgidas.lt, alytusplius.lt, danielius.net, savaitraštis „Dainavos žodis“. 

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama visuomenės informavimo tikslu. 

Renginio metu būtina laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos numatytų saugumo reikalavimų. 


PROGRAMA

Nuo 17 val. 

Veiks senoji „smuklė“ 

Fotografijų paroda „Veidai“ 

Vyks kulinarinio paveldo, tradicinių amatų ir rankdarbių edukacijos bei prekyba 

Sveikatinimo, meniniai bei sportiniai užsiėmimai

Nuo 17.30 val. 

Knygos „Mažoji Pocelonių šventovė. Mokykla“ pristatymas 

Alberto Antanavičiaus-Šekspyro koncertas

Nuo 18 val. 

Svečių sveikinimai 

Iškiliausių „Perkūnkalnio“ žmonių apdovanojimai

Smagių dainų ir muzikos vakaras su „Perkūnkalnio“ ir Makniūnų sodžiaus bendruomenės saviveiklininkais, ansambliu „Susiedai“, grupe „Lietuvaičiai“

Nuo 20. 30 val. 

Pasibuvimas prie bendro vaišių stalo „Pavaišink kaimyną“


 „Perkūnkalnio“ asociacijos informacija