Alytaus rajono savivaldybė apgynė gyventojus – pernai birželį Alytaus rajone siautusio škvalo nuostoliai bus atlyginti. Šios pergalės pavyko pasiekti tik teismo pagalba. Gyventojai žinią, jog sulauks kompensacijų, sutiko džiugiai – dėkojo savivaldybės merui ir jo komandai.

 

Prašymą atmetė

Pernai birželio 17-ąją Alytaus rajone praūžęs škvalas, savivaldybės skaičiavimu, padarė nuostolių už maždaug 220 tūkst. eurų. Stiprus vėjas beveik sugriovė kelis gyvenamuosius namus, kitiems nuplėšė stogus, nuvertė kaminus, apgriovė ūkinius pastatus, šiltnamius, vertė medžius, plėšė jų šakas, šie krito ant automobilių ir juos apgadino. Daugiausiai žalos škvalas pridarė Alovės seniūnijos gyventojams, iš viso Alytaus rajone nukentėjo daugiau negu 100 žmonių.

Savivaldybė nukentėjusiems asmenims išmokėjo 23 383 eurus, draudimo įstaigos – 45 597 eurus. Likusią sumą – 150 113 eurų – Alytaus rajono savivaldybė prašė skirti iš Vyriausybės rezervo.

Finansų ministerija prašymą dėl gyventojų nuostolių ir savivaldybės patirtų išlaidų, likviduojant jo padarinius, kompensavimo atmetė kaip nepagrįstą. Todėl, norint apginti gyventojus, buvo kreiptasi į teismą.

Lėšas Vyriausybė skyrė vykdydama Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą. Iš rezervo lėšų Alytaus rajono savivaldybei skirta 72 213 eurų ekstremaliosios situacijos likvidavimo išlaidoms ir gyventojams nuosavybės teise priklausančiam turtui padarytiems nuostoliams iš dalies padengti.

 

Apgintas gyventojų interesas

 „Džiaugiamės, kad teismas įvertino, jog ekstremali situacija Alytaus rajone buvo paskelbta pagrįstai ir įpareigojo Finansų ministeriją teikti nutarimo projektą dėl lėšų skyrimo gyventojų ir savivaldybės patirtų nuostolių atlyginimo, tokiu būdu savivaldybės kompetentingų specialistų pastangomis Alytaus rajono savivaldybės gyventojams iš dalies bus atlyginta škvalo metu padaryta žala. Kompensacijos už praėjusių metų škvalo padarytus nuostolius bus išmokėtos artimiausiu metu. Didžiausia išmokėta suma bus beveik 7,4 tūkst. eurų“ , – sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. 

Krokialaukyje, Venciūnuose ir Butrimonyse vykusiuose susitikimuose su nuo škvalo nukentėjusiais gyventojais savivaldybės meras džiaugėsi, jog pavyko apginti gyventojų interesus: „Buvome atkaklūs ir įrodėme, jog mūsų gyventojams būtina atlyginti nuostolius. Deja, ne visoms savivaldybėms tai pavyko padaryti.“ 

Alytaus rajono gyventojai dėkojo merui ir vylėsi, jog daugiau škvalų nuostolių atlyginti nebereikės. „Geriau linksmesne proga susitikti, bet už jūsų vargą tariame ačiū, mums labai svarbus kiekvienas euras“, – kalbėjo butrimoniškė.

Alytaus rajono savivaldybė ragina gyventojus būti atsakingus ir drausti savo turtą, kad ištikus nelaimei gautų išmokas iš draudimo bendrovės ir patirtų kuo mažiau finansinių nuostolių bei nereikėtų kreiptis pašalpos ir pagalbos į valstybę.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija