Lietuvos šimtmečio metai Pivašiūnų maltiečiams buvo ypatingi. Ne tik lankėme vienišus senelius, šeimas, vykdėme projektą ,,Maistas ant ratų“, bet ir džiaugėmės seniūnijoje atliktais darbais žmonėms, kuriems reikalinga socialinė ir materialinė pagalba. 

Vienas iš išskirtinių darbų buvo elektros įvedimas Alytaus r. Pivašiūnų seniūnijos gyventojui Vytautui, kuris šešiolikti metai gyveno be šviesos. Dovana žmogui - tai dovana Lietuvai. Maltiečių darbai buvo užregistruoti  jau antrus metus organizuojamoje nacionalinėje iniciatyvoje ,,Šimtmečio dovanos". ,,Šimtmečio dovanos" - tai geri darbai, kurie kuria gražesnę, artimesnę ir stipresnę valstybę. Svarbiausias Šimtmečio herojus - kuriantis ir aktyvus pilietis. Atkurtos valstybės jubiliejaus proga Pivašiūnų maltiečiai prisidėjo prie aktyvių ir atsakingų piliečių gretų.

Taigi Pivašiūnų maltiečiai tapo Šimtmečio herojais ir vyko į Vilniuje Nacionalinėje filharmonijoje  organizuojamą renginį ,,Lietuvos šimtmečio dovanos“. Renginys buvo šventinis, kuriame buvo pakviesti visi savanoriai, kurie savo laiką ir darbus dovanojo Lietuvai. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, dėkodamas visiems prisidėjusiems prie šio Lietuvai brangaus projekto. Kun. A. Toliatas kalbėjo apie savanorystės pašaukimą ir atlikti darbus kvietė biblijos mintimis: daryti darbus, daryti juos gerai, daryti nuolat.

Šventinis koncertas, vaišės, sveikinimų paštas su Lietuvos šimtmečio atvirukais ir bendrystė buvo šio iškilmingo vakaro dovanos visiems dalyvavusiems projekte, visiems gerais darbais prisidėjusiems prie LIETUVOS ŠIMTMEČIO.

Pivašiūnų maltiečių informacija