Birželio 15-17 d.  Pivašiūnų gimnazijos mokiniai, kartu su mokytojomis Jolanta Tarteniene ir Irma Karpiejiene,  vyko į smagią ekskursiją.  Įgyvendinant projektą „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomeninių inicijuota vietos plėtros strategija 2015-2020 metams“, Alytaus rajono VVG organizavo išvykstamąjį pažintinį renginį (projektų lankymas) į Telšius ir Karklę. Telšių rajone lipome ant Šatrijos kalno, o Luokės miestelyje aplankėme Amatų kiemelį, kuriame įrengta duonos ir bandelių kepyklėlė bei patalpos, pritaikytos edukacinei veiklai plėtoti, kur vaišinomės žemaitiška kiunke. Visa tai  yra įgyvendinti pagal LEADER metodu parengtus projektus. 

 Apsilankymas Žemaitijos sostinėje Telšiuose papildė mūsų turimas žinias istoriniais, kultūriniais faktais. Sužinojome, kad Telšiai garsėja juvelyrais, kurių darbai puošia miestą, didinga dviejų aukštų katedra, kariljonu. Ne visi žinojome, kad gardusis sūris „Džiugas“ gaminamas Telšiuose. Pamatėme Žemaitijos gaublį, Didžiąją  žemaičių sieną su bareljefais, vaizduojančiais istorinius įvykius ir jų miesto simbolį- meškas. Nuostabiojoje Katedros aikštėje tik spėjome dairytis: bronzinis miesto maketas akliesiems, pasiklausėme teškančio vandens prie paminklo „Fontanas“.

Išvyką toliau tęsėme Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvitis“, kur įvyko tradicinis renginys - Respublikinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis. Sąskrydyje dalyvavo daugiau nei 1000 kaimo bendruomenių atstovų iš įvairių Lietuvos savivaldybių, kurie pristatė  rajono bendruomenines organizacijas ir savo veiklą. Pivašiūnų gimnazijos bendruomenės  dalyvavimas įprasmino savanorišką veiklą savo krašto labui. 

Kelionė į Žemaitiją ir pajūrį įvyko,  įgyvendinat kelis projektus, tad labai svarbu pažymėti, kad Alytaus rajono delegacijos dalyvavimas  Karklėje  buvo iš dalies finansuotas Alytaus rajono savivaldybės administracijos pagal  Alytaus rajono vietos veiklos grupės projektą „VVG ir bendruomenių dalyvavimas mugėse ir renginiuose Lietuvoje bei užsienyje“.

Už puikų  išvykstamąjį pažintinį renginį dėkojame Alytaus rajono VVG ir jos pirmininkei Vidai Vrubliauskienei.

Mokytoja

Jolanta Tartenienė