Rugpjūčio 26-27 d. Klaipėdos rajone stovykloje ,,Pasaka“ vyko Maltiečių dienos šventė, kurioje dalyvavo Pivašiūnų gimnazijos jaunųjų maltiečių atstovai.

Į IV-ąją Maltiečių dienos šventę rinkosi maltiečiai iš visos Lietuvos pasidalinti savo patirtimi, pabendrauti ir kartu pasidžiaugti savo gerais darbais. Šventė prasidėjo pasimatymais prie jūros, o iškilmingą Maltiečių dienos šventę atidarė  MOPT prezidentas Romas Abukevičius, tardamas sveikinimo žodį. Maltiečių kapelionas kun. Vytautas  Rapalis aukojo šv. Mišias už visus ligonius, senolius, savanorius, darbuotojus, linkėdamas ir dėkodamas kiekvienam asmeniškai.

 MOPT prezidentas apdovanojo ir sveikino aktyviausius savanorius bei MOPT darbuotojus. Džiugu, kad už aktyvią savanorišką veiklą MOPT padėkos raštu apdovanota  Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja  ugdymui Virginija Venčkauskaitė.

 Vakaro programa tęsėsi prie laužo. Tuo pačiu metu stovykloje vyko ir Lietuvos neįgaliųjų stovykla, kurią globojo ir rėmė MOPT. Neįgalieji jauni žmonės mokė džiaugtis ir gyventi pilnavertį  gyvenimą, dalyvaudami kartu stovyklos renginiuose.

Sekmadienio užsiėmimai vyko grupėse: kaniterapijos pristatymas, paramedikų pirmosios pagalbos mokymai, Jaunuosius maltiečius sužavėjo, kaip gali suteikti pagalbą neįgaliesiems maltiečių šuneliai - pagalbininkai Lota, Maksas, Kleo.

Nesvarbu, kad kelionę lydėjo apsiniaukę debesys ir laistė kelią lietutis, širdyje buvo gražūs prasmingi pasiryžimai - būti šalia tų, kuriems reikia pagalbos, dovanoti savo laiką ar bent šypseną, kad šalia kitiems būtų geriau.

 

                      Pivašiūnų gimnazijos jaunųjų maltiečių vadovė L. Žemaitienė