Danielius Jakubavičius

2018 metų rugsėjo pirmąją Alytuje, Kranto gatvėje nr. 9 duris atvėrė pirmasis privatus lopšelis - darželis "Vaikystės namelis". Jos vadovė žavi 26 metų mergina Rosita Karkauskaitė papasakojo, kad tokia neįprasta verslo idėja gimė prieš pusantrų metų. Tam didelę įtaka turėjo mamos Rimos - valandinės auklės praktika, bei pačios darbas privačiame darželyje Vilniuje. 

Kiek prireikė laiko jūsų svajonės išsipildymui?

R.Karkauskaitė:

Mano svajonės išsipildymui prireikė daug laiko.

Nuo to laiko, kai gimė ši idėja, praėjo  1,5m. Viskas užtruko daug ilgiau, nei buvau numačiusi. Atidaryti privatų lopšelį-darželį iš tikrųjų prireikė ne tik daug laiko, bet dar daugiau jėgų, ryžto ir užsispyrimo. Turbūt daugelis pamanytų, jog darželį gali atidaryti kiekvienas, tam nereikia daug pastangų, tačiau aš manau, jog jei neturi ,,ryšio su vaikais‘‘, negali nei vadovauti, nei tuo labiau dirbti tokiame darbe. Vaikučių mamos man vis kalba: Rosita, tu ne tik gera auklėtoja, bet ir puiki vaikų draugė...

Kuo privatus darželis pranašesnis už valstybinį?

Vaikystė tai ne rengimas gyventi ateityje, bet gyvenimas dabartyje. Gyvename XXI amžiuje ir auginame Z kartos vaikus, kurie nuolat ieško informacijos, domisi naujovėmis ir  žino, kur jų rasti. Todėl ugdymo institucija privalo neatsilikti nuo naujovių, užtikrinti vaikų ne tik produktyvią, bet būtinai ir laimingą vaikystę. Šių vaikų ugdymas turi būti pritaikytas šiuolaikiniam vaikui. Svarbu užtikrinti kiekvieno vaiko individualumą, tai ir yra mūsų prioritetas.


Įstaigoje veikia viena lopšelio grupė 1 - 2 metų amžiaus vaikams (10 vaikučių) ir viena darželio grupė vaikams nuo 2,5 metų iki 4 metų amžiaus (15 vaikų). Dirbs keturi pedagogai. Mažesnis vaikų skaičius grupėse – didesnis dėmesys vaikams!

Viena iš darželio misijų buvo sukurti vaikams tokią aplinką ir atmosferą, jog jie jaustųsi kaip namuose. Todėl lošelis-darželis – įsikūręs nuosavame name, Senamiesčio mikrorajone, Dainų slėnio pašonėje. Didelis ir uždaras kiemas - ne tik žaidimų ir ugdomoji aplinka, bet jame sodinsime, laistysime, prižiūrėsime ir valgysime vaisius ir daržoves. 

Vienas iš darželio tikslų - ugdyti vaikus kuo dažniau lauke, įvairiomis oro sąlygomis, todėl ši geografinė vieta buvo puikus pasirinkimas. Kasdieninis gamtos stebėjimas vaikams yra neatsiejama veiklos dalis. Turime galimybę beveik miesto centre susipažinti su kai kuriais gyvūnėliais, įvairiausiais paukščiais, pažinti medžius, stebėti tekantį Nemuną ir suprasti gamtos virsmą. Nors darželis įsikūręs beveik pačiame miesto centre, bet šių namų kvartalas yra atokiau nuo miesto šurmulio, automobilių burzgesio, o pro langą matosi vingiuojantis Nemunas.

Siekiant geriausių rezultatų siūlomos įvairaus spektro ugdymo programos pritaikytos šiuolaikiškam vaikui. Labai didelis dėmesys skiriamas įstaigos aplinkos, ugdymo priemonių kokybei. Sveikos mitybos įpročių formavimas taip pat yra viena iš ugdymo sričių, užtikrinančių gerą fizinę ir psichologinę sveikatą ir veikiančių kaip socialiai sutelkiantis veiksnys.

Įstaigos paskirtis – padėti šeimai ugdyti vaikus, o mes tai atliksime tikrai maksimaliai, nes šiltas ir išsamus bendravimas su tėvais, tai ir bus kas padės mums įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus.

Daugelis iškart pamanys,kad tai labai rizikingas jūsų žingsnis.............

Tarp daugelio esu ir aš (šypsosi). Esu maksimalistė,

todėl jei kažko imuosi, nenuleidžiu rankų ir tai pasiekiu. Ne išimtis buvo ir ši mano idėja. 

Studijavau ir dirbau Vilniuje, kiekvieną savaitgalį grįždavau į gimtinę, pas savo šeimą, draugus. Alytus visada buvo tas miestas į kurį būdavo gera sugrįžti, viskas čia taip artima ir sava. Niekada net nebuvo kilusi mintis, jog kažkada grįšiu gyventi į savo gimtąjį miestą. Iki to momento, kol negimė mintis atidaryti savo privatų darželį. Kadangi mano mama dirba taip pat šioje sferoje ir yra įkūrusi valandinės auklės studiją Alytuje, kiekvieną kartą grįžusi, su ja daug laiko kalbėdavomės, diskutuodavome ta pačia tema:  vaikai, vaikai, vaikai ir dar kartą vaikai... Vilniuje dirbau taip pat privačiame darželyje, įgijau patirties, susipažinau su vidaus politika. Ir taip gimė ši idėja: o kodėl gi man pačiai neįkūrus savo darželio, kuriame vaikai galėtų daugiau džiaugtis vaikyste? Kaip ir minėjau, mamai dirbant su vaikais ir bendraujant su daugeliu Alytaus šeimų, kurios turi mažų vaikų,  paaiškėjo, jog visgi ir Alytuje yra poreikis kurtis privačiam lopšeliui- darželiui. Turėjau begalinį palaikymą iš savo šeimos narių, ryžausi šiam žingsniui ir pagalvojau: o kada, jeigu ne dabar??? Gyvenime reikia paimti ir išdrįsti padaryti tai, ko bijai, nes tai yra pirmas žingsnis link tobulėjimo.  Ir šiandien galiu džiaugtis, jog turiu ,,namelį‘‘ , kuriame nuolatos girdisi vaikų juokas, verksmas, džiaugsmas, o kartais ir ašaros, bet tik su visomis emocijomis kartu galėsime jausti, kad savo svajones galime pavyti. ,,Vaikystės namelyje‘‘ aš jaučiuosi kupina jėgų, ryžto, meilės bei pasitikėjimo savo jėgomis.


Ačiū Jums, Rosita, ir linkime begalinės sėkmės.

Teiraukitės: Lopšelis darželis""Vaikystės namelis" Kranto gtv. 9 Alytus . Tel.mob. 8-629 72203