Sausio 27 d. 19 val. į Varėnos kultūros centrą (J. Basanavičiaus g. 2)  sugrįžta tradiciniais tapę pusiaužiemio naktišokiai „KUMELUKO KRIKŠČYNOS“! Jūsų laukia:

19 val. VAIKŲ VALANDA. Žaidimų ir ratelių mažuosius mokys Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „ŽEIRIA“ (vad. Vaida Naruševičiūtė).

20 val. SENJORŲ VALANDA. Valsus, polkas, fokstrotus ir kitas smagias melodijas gros Varėnos liaudiškos muzikos kapela „PAPARCIS“ (vad. Algis Glavickas).

21 val. – 1 val. LIETUVIŲ TRADICINIAI ŠOKIAI: Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „KUKUMBALIS“ (vad. Rita ir Vytautas Černiauskai), GIEDRIUS BAGDONAS, Varėnos kultūros centro šaulių kapela (vad. Vaida Naruševičiūtė), MATAS BODRIJĖ su kompanija.

1 val. – 6 val. LIETUVIŲ IR KT. TAUTŲ TRADICINIAI ŠOKIAI: IGNAS ir MIGLĖ, ADRIJUS ALMINAS, AUGUSTAS ir kt.

MUZIKANTUS, norinčius groti naktišokiuose, kviečiame registruotis (el. paštu vaida.naruseviciute@gmail.com). Muzikantams atlygis tradicinis: kuro išlaidos, užkandžiai ir surinkti arbatpinigiai.

VAIŠĖS. Vanduo ir arbata mūsų – vaišės jūsų.

RAMAUS POILSIO ZONA. Čia, atsivežę savo miegmaišį, galėsite pailsėti prieš kelionę į namus. Veiks iki 10 val. ryto.

ĮĖJIMAS nemokamas, tačiau kviečiame už smagų muzikantų grojimą atsilyginti arbatpinigiais!

--------------------

Archajinė PUSIAUŽIEMIO šventė (dar vadinama Kumeliuko krikštynomis arba Viduržiemiu) pagal mėnulio kalendorių buvo švenčiama sausio pabaigoje – vasario pradžioje, pasirodžius jaunam mėnuliui, kuris buvo vadinamas kumeliuku ir su juo gretinamas. Senieji papročiai rodo, kad kaip jauno mėnulio analogas buvo krikštijamas viduržiemyje gimęs kumeliukas. Tariamasis kumeliukas, kurio krikštynas jaunimas švęsdavo, yra neabejotinai vienas jauno mėnulio atitikmenų. Tokiose krikštynose jaunimas vaišindavosi savotiškais pyragiukais – kamukais iš žirnių, aguonų, kanapių ir medaus.