Atėjus rudeniškiems orams vis mažiau matome grybų ir uogų pardavėjų kelyje Merkinė - Druskininkai. Tačiau kokie orai ar kokia savaitės diena bebūtų, visi norintys ten pravažiuodami dar gali nusipirkti geidžiamų gamtos skanėstų.   Kiek tik bepamenu, didžiausia prekyvietė visada būdavo ties Marcinkonių ir Česukų sankryža, būtent čia ir stabtelėjau šiandien pasilabinti su jaunaisiais pardavėjais.

 Kaip ir dera mums dzūkeliams, pokalbis įsisuko kaip mat be jokių akibrokštų ir užuolankų. Iš pirmo žvilgsnio man atrodė, kad tai gali būti sutuoktiniai ir kai aš jiems tai pusbalsiu  "pareiškiau", jie tik linksmai susižvalgė ir atsakė, kad jau ne aš pirmas tą klaidingai pastebiu. Iš tikrųjų jie tik šio mažo verslo "partneriai"... Žvaliai besišypsodama dvidešimt devynerių metų Inga iš Darželių kaimo ( 6  km. už Marcinkonių !!!) papasakojo, kad kasdien čia atvyksta prekiauti ir jos neatbaido apie 25 kilometrų atstumas.

Tėvai, vyras, kaimynai renka miške dar vis augančius grybus ir uogas, o ji juos čia kasdien tvarkingai išdėliojusi ant šalikelės stengiasi parduoti. Dvidešimt trejų Robertas iš Vadėnų kaimo ( šalia Nedzingės ), dūšioje besijaučiantis alytiškiu, kasdien iš namų į šią darbo vietą automobiliu sukaria mažesnį atstumą nei kolegė, tačiau į abi puses vistiek apie 40 kilometrų susidaro. Jam šias prekes miške padeda surinkti taip pat gausi artimųjų "armija", o kelyje pardavinėja tai ne vienas, už gero puskilometrio stovi kitas šeimos prekybos desantas... Na, o dabar apie kainas: šilbaravykiai, žaliuokės esantys mažiausiose dėžutėse siūlomi po 6 litus, tų pačių grybų kibiriukas kainuoja 15 - 20, spanguolių litras 8, voveraičių litras 12 litų. Taigi čia išties visas turgus, o jame kaip sakė pašnekovai - visada galima derėtis.

 Ir nors būna kartais tokių dienų kai jie nieko neparduoda ( o juk čia yra jų pragyvenimo šaltinis ! ), visvien pardavėjai nestokojo optimizmo ir vylėsi, kad kitąmet orai bus palankūs grybų ir uogų derliui, jų šeimos nariai iš to uždirbdami geriau gyvens... o neužilgo ateinanti žiema juos netrukus išleis ilgalaikių atostogų.