Alytaus rajono savivaldybė turi 856 vietinės reikšmės kelius, kurių sąrašą tarybos sprendimu papildė dar 5 keliai, esantys sodininkų bendrijų teritorijose.

Toks sprendimas savivaldybės taryboje priimtas siekiant gauti lėšų iš 2021 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos, kurioje numatytas rezervas sodų teritorijose esantiems vietinės reikšmės keliams taisyti ar rekonstruoti.

Nuo šiol savivaldybė prižiūrės Dobilo gatvę „Dobilo“ sodininkų bendrijoje (Bazorų k., Pivašiūnų sen.), taip pat – Draugystės, Pelkės, Sodininkų ir Vyturių gatves „Giluičio“ sodų teritorijoje (Kaimynų k., Simno sen.).

Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vyr. specialistė Oksana Nikulinienė sako, kad vietinės reikšmės kelių sąrašas papildomas kasmet, o kartais - net keliskart per metus. Šiemet prie jau savivaldybės tvarkomų kelių ir gatvių prisideda dar daugiau negu 3 kilometrai kelių.

Lietuvos Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo sąmatą įgyvendina VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“. Šios programos rezervo lėšos gali būti skiriamos tik tuo atveju, jeigu savivaldybė  skiria ne mažiau kaip 30 procentų, tačiau ne daugiau kaip 50 procentų savo biudžeto lėšų sodų teritorijose esantiems vietinės reikšmės keliams tvarkyti, kelių statinių ir jų užimamos žemės teisinei registracijai bei kitoms procedūroms atlikti. Tik savivaldybei perėmus sodininkų bendrijų kelius galima įgyvendinti konkrečias Vyriausybės programos priemones.

Alytaus rajono savivaldybės informacija