Sausio 18 dieną Pivašiūnų gimnazijos II g klasės mokiniai informacinių technologijų pamokos metu dalyvavo netradicinėje pamokoje,  kaip reikia atpažinti melagingą informaciją elektroninėje erdvėje. Pamoką vedė Audrė Jokubauskytė, jaunoji medijų raštingumo instruktorė,  IREX savanorė.

Baltijos medijų raštingumo programa padeda jaunimui kritiškai vertinti ir įsitraukti į juos supančią informaciją. Per įvairias medijas ir kitus informacijos kanalus mus pasiekia vis didesni informacijos srautai, todėl gebėjimas rasti, suvokti ir kritiškai vertinti bei panaudoti informaciją, taip pat ir išreiškiant save, yra labai svarbūs gebėjimai. Vaikai ir jaunimas daugiausia susiduria su naujosiomis medijomis, tačiau dažniausiai jie stokoja gebėjimų savarankiškai ir kritiškai analizuoti tai, kas juos pasiekia įvairias kanalais.

Todėl šios pamokos metu mokiniai buvo mokomi, kaip atsiriboti nuo melagingos informacijos internete, kaip suprasti, kokia informacija yra melaginga ir gebėti ignoruoti tokią informaciją, kurios labai gausu socialiniuose tinkluose.

Šią programą finansuoja JAV valstybės departamentas, o įgyvendina IREX, pasaulinė plėtros organizacija, dirbanti dėl teisingesnio, sėkmingesnio ir vieningesnio pasaulio.

IT mokytoja Jonė Poliakienė