VšĮ “Parama šeimai Dzūkijoje” kartu su partneriu Alytaus miesto Kalvos seniūnaitijos seniūnaičiu Gintaru Žilioniu įgyvendina socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą “Naujos galimybės Alytaus miesto vaikams”. Šio projekto siekiai kaip ir dienos centro, prisidėti prie socialinės veiklos, skirtos socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms. Šis projektas suteikė galimybę Alytaus miesto ir Kalvos seniūnaitijos vaikams dalyvauti daugybėje veiklų, turiningai praleisti laisvalaikį, plaukti baidarėmis, dalyvauti edukaciniuose žygiuose ir išvykose.

VšĮ “Parma šeimai Dzūkijoje” dienos centro ir kalvos seniūnaitijos vaikai ir jaunimas dalyvavo net trijuose plaukimuose baidarėmis: Ūlos ir Merkio upe. Išvykos metu, dalyviai ne tik patyrė naujų įspūdžių plaukdami, bet ir dalyvavo edukacinėse programose, diskusijose. Kalvos seniūnijos seniūnaitis Gintaras Žilionis būdamas aktyvus skautų bendruomenės narys, dalijosi patarimais kaip išgyventi lauko sąlygomis, organizavo praktines užduotis, kuriose noriai dalyvavo  projekto dalyviai. Savanoriai skaitė paskaitas apie priklausomybes, sveiką gyvenimo būdą, dalijosi savo įžvalgomis, kvietė jaunuolius kartu diskutuoti, dalintis patirtimi. Vakarus dalyviai leido prie laužo šviesos, dainavo dainas, dalijosi naujais potyriais, išgyventais žygio metu.

Neišdildomus įspūdžius vaikams paliko apsilankymas pirmąjame Lietuvoje uždarame batutų parke „Jump Space“, esančiame Kaune. Dienos centro vaikai išbandė visas šokinėjimo erdves, kempinių baseiną, kautynių buomą. Drąsiausieji galėjo mėgautis neprilygstamu aukštų šuolių ir skrydžių džiaugsmu. Išvargę, tačiau labai laimingi ir sočiai pamaitinti picerijoje, vaikai grįžo namo.

Nepamiršome aplankyti ir kalėdine nuotaika alsuojančių Druskininkų. Edukacinėje programoje „Į svečius pas kurorto vaistininką“ visi išvykos dalyviai sužinojo, kaip natūralūs gamtos lobiai buvo panaudojami anų laikų kurorto lankytojų sveikatai stiprinti. Kartu su vaistininku vaikai pasigamino aromoterapines druskos tabletes, kurios iškeliavo į kiekvieno vaikučio namus. Su gide Plepi ponia, buvo aplankytos Druskininkų gydyklos, vaikai turėjo galimybę susipažinti su mineralinio vandens versmėmis, paskanauti mineralinio vandens.  Didžiausias džiugesys ir staigmena vaikams - Druskininkų eglučių parko įžiebimas. Pilni įspūdžių skubėjome į viešbučio „Pušynas“ kavinę, kur vaikų laukė labai skanūs pavakariai, o po jų kelionė į iliuzijų kambarį.

Paskutinė kelionė su dienos centro vaikiais buvo į Lazdijų rajone esantį Varnėnų kaimą, tradicinę dzūko sodybą. Ypatingai visi norėjo dalyvauti kalėdinėje programoje, kur mokėsi kepti senovinėje krosnyje ant džiovinto kopūsto lapo Dzūkiškas bandas, ir žinoma, vėliau iškepę, lupti kopūsto lapą nuo karštos ir garuojančios bandos. Pirmą kartą vaikai ragavo gilių kavos, dzūkiškų žolelių arbatos.

Svetingai priimė mieli sodybos šeimininkai, linksmino muzikantai, gerą nuotaiką ir dovanėles dalino Kalėdų senelis ir Snieguolė, džiaugsmą suteikė netikėtos dovanos ir tikras Dzūkiškas pasibuvimas kartu.

Veiklų metu buvo skatinamas dalyvių kūrybiškumas, savarankiškumas, vykdoma žalingų įpročių prevencija, mažinama socialinė atskirtis, gilinamos etnokultūrinės žinios, o poilsis ir užimtumas buvo organizuojamas neišskiriant nei vienos socialinės grupės asmens. Vaikai ir jaunimas mokėsi dirbti komandoje, pasitikėti vienas kitu, siekti bendro tikslo, ieškant kompromiso. Šio projekto metu buvo skatinamas Kalvos bendruomenės pilietiškumas, bendruomeniškumas, įtraukiant ir dalyvių šeimos narius, bei kitas bendruomenes, atsakingas už geresnę, saugesnę socialinę visuomenę.

Projektą finasavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.