Nuo rugsėjo mėnesio siekiant gerinti eismo saugumo ir greičio kontrolės situaciją, norint išvengti eismo įvykių bei drausminti kelių erelius, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tarnybiniame automobilyje sumontuota moderni sistema. Alytaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į policijos, Saugaus eismo komisijos rekomendacijas ir gyventojų skundus, skyrė lėšų transporto priemonių greičio matavimo ir kelių transporto kontrolės sistemai įsigyti. Įranga, skirta greičiui matuoti ir Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti, sumontuota viename Alytaus policijos tarnybinių automobilių.

Minėto greičio matavimo sistemos viena funkcijų – matuoti tiek atvažiuojančių, tiek ir nuvažiuojančių transporto priemonių greitį, neatsižvelgiant į tai, ar tarnybinis automobilis stovi ar važiuoja. Greičio matavimo sistema susideda iš radaro, vaizdo kamerų ir kompiuterinės programos įrangos. Užfiksuoti greičio viršijimo atvejai automatiškai perduodami Lietuvos kelių policijos tarnybai.

Mobili kelių transporto kontrolės sistema veikia analogiškai į abi puses iš stovinčio ir važiuojančio tarnybinio automobilio. Ši sistema nuskaito transporto priemonių valstybinius numerius, tikrina, ar automobiliai turi galiojančią valstybinę techninę apžiūrą ir privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą. Vienas iš esminių sistemos privalumų, kad yra galimybė įvesti bet kokios ieškomos transporto priemonės valstybinį numerį, todėl galima aptikti neteisėtai pasisavintus automobilius, nustatyti eismo įvykio kaltininkus, asmenis, besislapstančius nuo atsakomybės.

Glaudus Alytaus miesto savivaldybės ir policijos bendradarbiavimas turės reikšmingos įtakos ne tik Alytaus krašto gyventojų saugumui, padės veiksmingiau atskleisti atitinkamas nusikalstamas veikas.


Alytaus apskr. VPK informacija