Štai ir išaušo spalio 5-osios – Tarptautinės mokytojo dienos rytas Pivašiūnų gimnazijoje! Mokiniai, slėpdami geranoriškas šypsenas, renkasi į gimnaziją. Šiandien jie savo mokytojams yra paruošę netikėtų staigmenų, mažų dovanėlių, originalių sveikinimų. Gimnazijoje vyko renginys, skirtas šiai dienai paminėti, kurio metu moksleiviai linksmino savo mokytojus daina, šokiu, šmaikščiu žodžiu. Tarp mokinių ir mokytojų užsimezgė šiltas ir jaukus dialogas. Gimnazijos 60-os laidos abiturientai mokytojams rodė išskirtinį dėmesį. Gimnazijos mokytojus sveikino Alytaus r. savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Pivašiūnų seniūnijos seniūnė Rima Čelkonienė, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos klebonas, kunigas Vincas Baublys, Dienos centro specialistė Elytė Babravičiūtė, vyr. bibliotekininkė Marytė Burneikienė. Kolegoms sveikinimo žodį tarė direktorius Pranas Jauneika: ,, Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės – Mokytojo dienos – proga. Dėkoju Jums už kasdienį, nepailstamą darbą, gebėjimą kasdien atsinaujinti ir sudominti mokinius kažkuo dar neatskleistu, netikėtu ir nepatirtu. Nuo Jūsų išskirtinio gebėjimo dalintis savo Žiniomis, Meile ir Tikėjimu prasideda Jums patikėto jaunimo – mūsų tautos ateities – gyvenimo kelias, kuris atsiveria tik Jūsų pastangų dėka. Būkite mylimi ir gerbiami, nestokojantys idėjų, kolegų supratimo bei pagalbos, įgyvendinkite pačius drąsiausius savo sumanymus. Sėkmės Jūsų darbuose, džiaugsmo Jūsų kasdienybėje, vilties ir žmogiškos šilumos!‘‘. Puikų koncertą pedagogams dovanojo gimnazijos kapelija ,,Griežliukė‘‘ ir Pivašiūnų amatų centro ansamblis ,,Milvysta‘‘.


Kodėl viskas tik šiandien? Argi todėl, kad minima Mokytojo profesinė diena?

O ar žinote, kad ši diena yra minima ir švenčiama visame pasaulyje?


Tarptautinė mokytojo diena paskelbta UNESCO iniciatyva. Siekiama aptarti aktualias tiek mokiniams, tiek mokytojams mokykloje iškylančias problemas, klausimus, atkreipti dėmesį į itin svarbų ir sudėtingą mokytojo darbą.

Nemaža dalis žmonių įsivaizduoja, kad lengvas ir paprastas yra pedagogo darbas. Nesunku išdėstyti pamoką, surašyti dvejetus. Tačiau pedagogas – tai ne tik asmuo, įgijęs aukštąjį išsilavinimą su pedagogo kvalifikacija, bet taip pat yra atsakingas ir už mokinio žinių lygį, išsilavinimą, jo įgūdžių ugdymą bei jo vertybių formavimą.

Ši diena mums įsimintina tuo, kad mes turime dėkoti mokytojams už jų pastangas išmokyti mus ir jų nuoširdų darbą. Juk kiekvieno iš mūsų ( kaip ir pačių mokytojų) gyvenimo kelio pradžioje kryptį rodė taip pat pedagogai, kurių dėka jie tapo mūsų mokytojais. Ir ką gali žinoti, galbūt kas nors iš mūsų taip pat bus pedagogai ir rodys kryptį kitoms, ateinančioms kartoms.

Geros Tarptautinės mokytojo dienos jums, mielieji pedagogai! 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Venčkauskaitė, gimnazijos mokinių taryba