Solveiga Žukienė

2019 08 01 į pirmąją oficialiąją kelionę išriedėjo moderniai įrengta ir pritaikyta mobilioji biblioteka. Tai pirmoji tokio tipo biblioteka Lietuvoje. Jos naudojimo tikslas – stiprinti kaimo bibliotekas, o gyvenvietėse, kuriose nėra bibliotekų, teikti Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Savivaldybės administracijos paslaugas. Siekiama didinti teikiamų paslaugų prieinamumą visuomenei bei gerinti asmenų aptarnavimo kokybę.

 Iškilmingame renginyje dalyvavo Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Regionų plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorė Elida Drapienė, Varėnos rajono savivaldybės vadovai, bibliotekininkai, miesto gyventojai ir svečiai.

Rajono vadovo Algio Kašėtos teigimu mobilioji biblioteka yra puikus būdas priartinti paslaugas prie žmogaus. „Vyresnio amžiaus gyventojams kyla nemažai sunkumų naudotis e. paslaugomis, internetu ir kitomis šiuolaikinėmis priemonėmis, o važiuoti į rajono centrą dėl vienos ar kitos paslaugos kartais užtrunkama net visą dieną. Mobilioji biblioteka atvyks į atokius rajono kaimus ir suteiks žmonėms reikiamas paslaugas“, – kalbėjo rajono vadovas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas džiaugėsi, kad Varėna rado puikų būdą didinti paslaugų prieinamumą ir gerinti jų kokybę.  „Teikiamos kokybiškos viešosios paslaugos turi būti prieinamos visiems šalies gyventojams vienodai. Ir nesvarbu, kur gyveni – didmiestyje ar kaimo vietovėje. Todėl džiaugiuosi, kad reikiamos paslaugos, pradedant Varėnos rajono gyventojais, nuo šiol atvažiuos pačios. Tikiu, kad tai bus geras pavyzdys ir kitoms savivaldybėms“,  teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, išlydėjęs mobilią biblioteką į pirmą kelionę.