Prieš gerą pusmetį prasidėjęs Miroslavo Šeimų centro ir sostinės bendrovės „VSA Vilnius“ bendradarbiavimas sėkmingai tęsiasi – prieš pat naujų mokslo metų pradžią centro vaikai išsiruošė į kelionę, apie kurią tik svajojo. Padedami vilniečių, 17 centro vaikų nuvyko prie jūros, kurios dauguma iki tol net nebuvo regėję, pusdienį praleido Palangoje ir grįždami užsuko į Klaipėdos rajone veikiantį privatų zoologijos sodą.

Kai praeitą žiemą vilniečiai su dovanomis lankėsi Miroslave ir vaikų paklausė, ko jie labai norėtų, visi vienbalsiai atsakė – bent dienai nuvykti prie jūros. „Kartu ieškosime ir rasime būdų, kaip šią svajonę paversti realybe“, – tąkart su vaikais šypsojosi ir suaugusieji – su Miroslavo seniūnijos vaikais dirbančios nevyriausybininkės Rasa Kazlauskaitė ir Eglė Kudzytė.

Vaikų svajonė išsipildė prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią, kai ankstų rytą išsiruošę iš Mirolsavo, priešpiet vaikai pasiekė Palangą. Jau pati J. Basanavičiaus gatvė vaikus vertė aikčioti iš nuostabos – tiek daug įvairiausių žaidimų ir pramogų vienoje vietoje! Tačiau kai pasiekę Palangos tiltą vaikai išvydo jūrą, jiems tiesiog atėmė žadą – vandens platybės kur tik akys užmato, stiprokas vėjas, saulė ir didelės bangos. Baltijos jūra tarsi specialiai Mirolsavo vaikams norėjo parodyti savo didybę – kuo ji taip traukia atvykti vėl ir vėl, ir kodėl mes ją taip mylime.

 Grįždami namo ir autobuse žaisdami linksmus žaidimus Šeimų centro vaikai dalinosi įspūdžiais.

„Mačiau labai dideles bangas ir didelę didelę jūrą. Taip pat patiko tigrai, liūtai ir ožiukai, kuriuos pamačiau zooparke,“ – sako 3 metukų Gintarė. Penkiolikametės Meda ir Erika sutartinai kalbėjo, kad jūra joms  pasirodė labai graži, o kai einant tiltu vėjas pučia ir kedena plaukus yra labai smagu: „Eiti J. Basanavičiaus gatve – tiesiog jėga!“

„Kai man pasiūlė šią kelionę – kažko abejojau, spardžiausi, o dabar, po tokios dienos kupinos  įspūdžių, nuoširdžių šypsenų ir net ašarų galiu drąsiai pasakyti – ši kelionė  padarė mano vasarą įsimintiną! Nuostabi diena, ir mums pasisekė, kad turime tokį puikų Šeimų centrą, tuo pačiu ir vieną didelę, mylinčią bei pamokančią šeimą“, – sako 16-metė Karolina.

„Kai grįšiu namo paprašysiu močiutės, kad nupirtų ožiuką, kokį mačiau Klaipėdos zooparke. Labai gaila buvo mažo vilkiuko, kurį barė jo draugai. Mano draugai iš Šeimų centro labai draugiški ir linksmi, mes visą kelią juokėmės ir žaidėme linksmus žaidimus“ –  kalba Petra, 8 metai.

Penkių vaikų mama, 39 metų Roma su savo mažąja dukra pirmą kartą vyko prie jūros. „Taip jau susiklostė gyvenime, kad vyresni vaikai prie jūros buvę, o aš dar ne. Vis pinigėlių pritrūkdavo. Kelionė nuostabi – puikus oras, banguota jūra, kopos. O vykę vaikai ir vadovai kartu, fantastiški – atviri, linksmi, padedantys vieni kitiems kaip vienas kumštis“.