Rūta Averkienė


Marcinkonyse tęsiama graži tradicija – šiemet jau vienuoliktą kartą kultūros namų salė vos talpino žiūrovus, susirinkusius į kas antrus metus vykstančią respublikinę humoro grupių šventę „Ėglis 2020“. Marcinkoniškiai ir svečiai turėjo puikią progą pasijuokti drauge su humoro grupių artistais iš Radviliškio bei Kėdainių rajonų  ir žinoma, marcinkoniškių.

Šventę vedę ir žiūrovus linksminę šmaikštieji „spanguoliečiai“ Rimutė Avižinienė ir Jonas Bajorūnas kiekvieną išėjusį į sceną sutiko su dzūkišku humoru. Jie džiaugėsi, kad šis festivalis yra labai laukiamas, o į jį noriai atvažiuoja įvairūs humoro kolektyvai.
Šių metų humoristų šventėje dalyvavę svečiai iš Radviliškio rajono, Pociūnėlių – humoro grupė „Trys mylimos“, vadovaujama Aušrelės Sereikienės – suvaidino šmaikštų vaidinimą „Viliojimo menas“.

„Bobų radijas“ iš Surviliškio, Kėdainių rajono, vadovaujamas Erlandos Turskienės, savo vaidinime „Likimo ironija“ juokavo apie šių dienų Lietuvos aktualijas, o į kasdienes problemas pakvietė pažvelgti su juoko gaidele.

Pasišaipymo iš savęs bei kitų netrūko ir pikantiškoje Rimutės Avižinienės ir Eglės Miškinytės vadovaujamos Marcinkonių humoro grupės „Spanguolė“  programoje „Kai nieko neturi, tai ir nereikia nieko“. Nuotaikingame renginyje dalyvavęs vilnietis humoristas Vaclovas Vičius sakė, kad po „juoko vėliava“ šalyje yra susibūrę daugiau kaip trisdešimt kolektyvų ir pakvietė ploti sveikai besijuokiantiems artistams.  

Festivalio organizatorius ir humoristus pasveikino, kūrybinės sėkmės, gerų koncertinių kelionių palinkėjo Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė bei Varėnos kultūros centro direktorė Miglita Kašėtienė.

Vėliau šventės dalyviai ir svečiai buvo pakviesti paskanauti dzūkiškų vaišių, drauge pabendrauti ir pajuokauti.
Pasak šio festivalio idėjos autorės Rimutės Avižinienės, humoro grupių šventė „Ėglis“ buvo sumanyta dėl to, kad norėjosi turėti savo, didžiausio Lietuvos kaimo, teatrų šventę. Todėl ir pavadinimą sumanė dzūkišką, ir labai jau vaidybos žanrui pritinkantį. Kadagys, dzūkiškai ėgliu vadinamas, dygus, bet labai sveikas augalas. Kaip ir kandus humoristų pasijuokimas iš savo ir kitų ydų – kartais nemalonus, bet sveikas. Šaunu, kad kai vieni skundžiasi ir reiškia nesibaigiančias pretenzijas dėl įvairiausių sunkumų, kiti tiesiog juokiasi. Iš savęs, iš kitų, iš blogų savybių ir ydų. Hiperbolizuoti humoristiniai vaizdeliai iš nūdienos gyvenimo – puiki proga tarsi iš šalies pamatyti savo ir aplinkinių trūkumus.