Alytaus rajono savivaldybė kviečia Lietuvos valstybės 100-metį minėti įdomiai ir prasmingai. Šiais metais planuojama per 300 įvairių renginių, konkursų, iniciatyvų. Pagrindinės renginių datos – Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Birželio 9-oji ir Liepos 6 d. Taip pat planuojama surengti mokslinę konferenciją, skirtą Lietuvoje ir Alytaus rajone dirbusių ir gyvenusių Akto Signatarų veiklai pristatyti.

„Lietuvos valstybės atkūrimas 1918 m. yra didelis mūsų šalies laimėjimas, kuriuo didžiuojamės. Kad ši šventė būtų ypatinga, vietos bendruomenes, gyventojus kviečiu ne tik minėti 100-metį, bet ir jį pajausti širdimi“,– sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

100-mečio minėjimas startuos Simne ir Dauguose, kur vasario 16-ąją iškilmingai švęsime Valstybės atkūrimo dieną su klasikinės ir liaudies muzikos kolektyvais, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas istorines Lietuvos vėliavas įteiks esamiems ir buvusiems savivaldybės tarybos nariams, rajono seniūnaičiams.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventė Kovo 11-oji tradiciškai bus minima Simne kartu su Kaziuko kermošiumi.

Šimtmečio kulminacija Alytaus rajone – gilias tradicijas Dauguose turinti Valstybės dienos šventė, minima liepos 6 d., kurioje laukiama ypatingų svečių ir koncertinės programos.

Lietuvos valstybės 100-mečio metais rinksime gražiausią, originaliausią sodybą rajone, apdovanosime išradingiausiai savo aplinką papuošusias rajono bendruomenes, įmonės, įstaigas, o 2018 metais gimę Alytaus rajono piliečiai bus apdovanoti „Lietuvos šimtmečio piliečio liudijimais“ ir istorinėmis vėliavomis.

100-mečio metais Simne bus pasodinta šermukšnių ir akacijų alėja.

Vaikų gynimo dienos proga pirmą kartą Alytaus rajone planuojame surengti  rajono vaikų kolektyvų ir atlikėjų festivalį.

Metai bus gausūs ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų sporto renginių, vienas iš jų – tradicinis bėgimas „Mirono kelias“, o birželio 9-ąją tarptautinis sporto renginys Kalniškės mūšiui atminti vyks Simne.  

Kartu su jaunaisiais šauliais numatomas organizuoti žygis pėsčiomis, kurio tikslas aplankyti ir pažymėti partizanų žūties, bunkerių vietas.  

Akto Signatarams skirsime ypatingą dėmesį. Dauguose bus įamžintas signataro V. Mirono atminimas, taip pat atidarytas muziejus. Signataro A. Petrulio atminimas  įamžintas Pivašiūnuose – prie bažnyčios jam pastatytas paminklas. Jų darbai Lietuvai bus aptariami mokslinėje konferencijoje.

Dar viena 100–mečio žinia kulinarinio paveldo produktų ir kitų gaminių gamintojams – kvietimas sertifikuoti savo produkciją. Tai padaryti Jums padės Alytaus rajono kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė. „Sertifikuotini produktai turi būti tradiciniai mūsų krašto gaminiai, kurių receptai ar gamybos technologija siekia 100 ir daugiau metų“, – sako E.  Sereičikienė.  

Gražiais darbais papuoškime savo rajoną. Alytaus rajono gyventojai kviečiami dalyvauti socialiniame projekte #DovanaLietuvai#AlytausRajonas, kurio tikslas – įtraukti rajono bendruomenes ir visus mylinčius šį kraštą į prasmingą šventės minėjimą. Dovanokite įvairius darbus savo kraštui: perdažytas suoliukas, pasodintas medis, suorganizuota šventė, aplankytas vienišas senolis, sutvarkyta aplinka ar kitas prasmingas darbas, puošiantis ir telkiantis vietos gyventojus, – tai dovana Lietuvai ir Alytaus rajonui.

Pasidalinkite savo prasmingais darbais su Alytaus rajono savivaldybe, siųsdami nuotraukas ir trumpą aprašymą el. paštu viktorija.razukaite@arsa.lt. Jūsų iniciatyvą įkelsime į savivaldybės profilį socialiniame tinkle „Facebook“. Skelbdami patys, nepamirškite pažymėti grotažymes, nurodydami pavadinimą #DovanaLietuvai#AlytausRajonas. Planuojama išleisti ir prasmingų darbų laikraštį, į kurį suguls Jūsų dovanos Lietuvai ir Alytaus rajonui.

Esame unikali karta, kuriai likimas lėmė švęsti Valstybės 100-metį. Tegul šis jubiliejus būna ypatingas kiekvienam iš mūsų! 

Alytaus rajono savivaldybės informacija