Nemaža Baltų jūra matė vėjų, Bet upės čia nepakeitė srovės. Kaip Lietuva prie Nemuno stovėjo, Taip tebestovi ir toliau stovės. - Tokiais žodžiais kovo 10 d. Pivašiūnų gimnazijoje  pradėjome  netradicinę  pilietiškumo pamoką – renginį ,,Dainuoju Lietuvą....“,  skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo  30- mečiui   paminėti.


Mūsų gimnazijos bendruomenė  sukūrė ,,Gyvąjį tautos žiedą“, puoštą  mokinių  pagamintais   trispalviais vėjo malūnėliais   ir visų  mūsų šypsenomis. Šventę   pratęsėme   pindami  šokių, dainų , muzikinių kūrinių ir istorinių  įvykių  pynę.


Istorijos mokytoja J. Staselienė   priminė   mūsų tautos istorinį kelią  į laisvę, priminė ir istorinį ,  1990 m. kovo 11-osios žvarbų ir apniukusį vakarą, kai milijonus  lietuvių širdžių sušildė taip ilgai laukta ir siekta Lietuvos laisvė.


Mokiniai paruošti mokytojų  J. Staselienės, Ž. Patinskaitės, A. Glovickio, L. Aleksiupienės  dovanojo  savo eiles, kūrinius, šokius ir dainas Lietuvai.  Džiaugiamės bendryste su  Pivašiūnų amatų centru, jie skyrė dainas Lietuvai ir mums.


Švęskime laisvę.  Nepamirškime mūsų tautos ilgo kelio į ją. Ir tegul mūsų širdyse visada  liepsnos meilė Lietuvai.                                                                                                  


Pivašiūnų gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Jolita Staselienė