Senoji apleista Pagulbio kaimo (Molėtų r.) mokykla maždaug prieš dešimtmetį tapo menininkų traukos centru, o jau šį rudenį čia prasidės režisieriaus Algimanto Puipos režisuoto ilgametražio filmo „Kamanių medus“ filmavimas.

„Algimantas Puipa ieškojo sodybos, kurioje galėtų filmuoti, o Pagulbį jam rekomendavo viena fotomenininkė, kuri čia buvo. Tada atvyko kūrybinė grupė. Ir jiems tiko“, - sakė sodybos Pagulbyje šeimininkas, verslininkas ir dainų kūrėjas Kazimieras Jakutis.

Ilgametis buvęs Alantos seniūnijos, kuriai ir priklauso Pagulbio kaimas, seniūnas Jonas Kemešys sako, kad seną sodybą Pagulbio kaime įsigijęs K.Jakutis neatpažįstamai pakeitė kaimo gyvenimą, o sodybą pavertė kultūrine erdve.

 „Pradžioje pagalvojau – keistuolis. Užsuko į seniūniją, prisistatė. Tada dar buvo čiužinių įmonės direktorius. Sako, aš perku sodybą Pagulbyje“, - prisiminė J.Kemešys.

Kartą, gausiai užsnigus, seniūnas paprašė, kad kartu su kitais keliais būtų nuvalytas ir kelias į K.Jakučio sodybą.

„Už tai gavau barti. Jakutis sakė, kad nereikia nieko valyti ir viskas turi būti natūralu“, - stebėjosi J.Kemešys.

Nedidelis Pagulbio kaimas skamba ne tik Aukštaitijoje – šis vardas keliauja po daugelį Lietuvos miestų ir miestelių. Pagulbio vardą savo sceniniu slapyvardžiu pasirinkęs dainų autorius ir atlikėjas K.Jakutis ir šiais metais tęsia tradicijas. Jau spalį prasidėsiantis atlikėjo koncertinis turas nuskambės daugiau nei dešimtyje miestų.

Lietuviškų čiužinių gamybos įmonę „Lonas“ įkūręs ir daug metų jai vadovavęs K.Jakutis prieš kelerius metus verslą perdavė keturiems savo sūnums, o pats pasinėrė į kūrybą.

Šiemet po Lietuvą keliaus ne tik koncertinis turas, tačiau ir kaimo gyvenimo fragmentai, kuriuos K.Jakutis sudėjo į naująją savo knygą „Stapukioko daina“. Knygą autorius pristatys per savo koncertus.  

Pagulbis K.Jakučiui nėra tik sodyba. Tai – kur kas daugiau. „Pagulbis buvo ir liko mano aistra, o dabar aš dainuoju Pagulbį. Dainuoju Aukštaitiją“, - sako kartu su grupe koncertiniam turui besiruošiantis K.Jakutis.

Visi atlikėjo koncertai – nemokami, su specialiai paruoštomis dekoracijomis: mediniais šviesos žibinčiais, pirties durimis, kitais Aukštaitijos regionui būdingais akcentais.

Į muzikinius susitikimus „Stapukioko daina“ K.Jakutis su muzikantų grupe kviečia jau nuo spalio 15 – osios dienos. Kartu su K.Jakučiu scenoje muzikuos Gediminas Legas (būgnai), Edvardas Rogoža (elektrinė gitara), Aurimas Driukas (boso gitara), Vaida Jakutienė (pritariamasis vokalas).

Kviečiame į koncertą Alytaus kultūros ir komunikacijos centre, kuris vyks lapkričio 21 d., 18 val. Įėjimas į koncertą nemokamas.