Žvarbų sausio 13-osios rytą Butrimonių gimnazijos bendruomenė, kartu su visa Lietuva prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“, kuria prisimenamas 1991-ųjų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių koloborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Ankstyvą rytą gimnazijos languose sužibo atminimo žvakutės - pagarbos tiems, kas ant laisvės aukuro sudėjo savo gyvybes, simbolis. Šalia gimnazijos suliepsnoję atminimo laužai liudijo teisingumą, atmintį ir vienybę.

 Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis sveikindamas bendruomenę, susirinkusią paminėti šią svarbią dieną, pasidalino prisiminimais iš Sausio 13-osios nakties įvykių, kuriuos išgyveno budėdamas prie parlamento ir linkėjo būti vertiems iškovotos laisvės. Istorijos mokytojos Dalios Adžgauskienės ir muzikos mokytojos Neringos Valvonienės parengta meninė kompozicija palietė kiekvieno širdį – mokinių skaitomos eilės apie laisvę, tėvynę ir didvyriškumą suskambėjo iškilmingai ir kartu jautriai. Mokiniai uždegė 14 atminimo žvakelių kiekvienam, Sausio 13-osios tragišką naktį paaukojusiam savo gyvybę.

Gimnazijos bendruomenė tylos minute pagerbė laisvės gynėjų atminimą. Ši pilietinė akcija žadina ir palaiko istorinę atmintį, ugdo jaunosios kartos pilietiškumą, įkvepia mylėti ir ginti savo tėvynę, neleidžia pamiršti, kodėl esame laisvi. Kasmet pagerbdami Lietuvos laisvę apgynusius didvyrius stipriname savo tikėjimą Lietuvos ateitimi. 


Butrimonių gimnazijos informacija