- Kaskart išgirdusi socialinę reklamą apie nesaugų elgesį vairuojant, man kūnas nubėga pagaugais... Jis nesinaudojo telefonu vairuodamas, tačiau vietoj skambučio į duris, sulaukiau skambučio iš ligoninės. Kai kam tai tik reklama, o man skaudus prisiminimas, kai daugiau nei prieš metus eismo įvykio metu praradau savo vyrą.

Šiais metais Alytaus apskrityje eismo įvykiuose netekome 11 žmonių. Nepamirškime kelyje elgtis atsakingai ir saugiai, juk dėl sutaupytos minutės ar atsakyto skambučio neverta rizikuoti savo ir artimųjų sveikata. Alytaus apskrities policija prašo Jūsų visada įvertinti besikeičiančias eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį, nepamirštant tinkamo transporto priemonės techninio stovio ir priežiūros. Užsegti diržai, saugus atstumas ir kantrybė už vairo taip pat yra labai svarbu.

- Nenorom piktinuosi pėsčiaisiais, jaunimo atsainiu požiūriu, kai su ausinėmis ausyse jie net nesustoję žengia per gatvę ir nesidairo. Susirūpinimą kelia ir senjorai, trumpindami kelią į namus, jie kerta važiuojamąją dalį neleistinose vietose. Nesusimąsto, kad anksti rytais ar sutemus tamsiais drabužiais apsirengusio žmogaus tiesiog gali nepastebėti.

Liūdna statistika vyrauja ir kalbant apie pėsčiuosius. Alytaus mieste ir rajone nuo metų pradžios iki lapkričio mėnesio nukentėjo 21 asmuo. Net 13 asmenų buvo partrenkti einant per pėsčiųjų perėją ir visi jie įvyko Alytaus miesto gatvėse. Tad nepamirškime ne tik dėvėti šviesą atspindinčius elementus, bet ir sustojus įsitikinti, kad automobilio vairuotojas mus pastebėjo.

- Pamatyto vaizdo turbūt jau niekada nepamiršiu... Keliaujant ankstyvą pavasario rytą, mus kaip pro stovinčius tarsi iš niekur aplenkė skriejantis motociklas. Paburbėję apie tokį neatsakingą elgesį, už kokių 20 km pastebėjome už staigaus posūkio besimėtančias motociklo detales ir dar kraupesnį vaizdą pamiškėje. Atvykę medikai vairuotojui jau negalėjo padėti...

Motociklų vairuotojai ypač tuomet kai orai tampa permainingi taip pat patenka į eismo įvykių statistiką. Šiais metais mūsų apskrityje nukentėjo 5 motociklininkai. Ne retai jie dėl netinkamai pasirinkto greičio ar pervertinamų įgūdžių nukenčia patys nesuvaldę transporto priemonės kelyje. Dėl išskirtinių motociklo savybių, nederėtų laviruoti tarp transporto priemonių spūstyse, o besimėgaujant kelione neužsimiršti ir kontroliuoti spidometro rodmenis.

Minint Pasaulinę dieną, žuvusiems eismo įvykiuose atminti, dar kartą primename, kad kiekvienas nešame asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje ir Kelių eismo taisyklių laikymąsi, siekiant išvengti beprasmių aukų.

Rodykime pavyzdį jaunajai kartai savo atsakingu elgesiu.

Būkime atsakingi ir saugokime vieni kitus.

Alytaus apskr. VPK informacija