Krivilių bibliotekoje vyko literatūros popietė „Ei, slėpkitės“ skirta prozininko, dramaturgo, vaikų rašytojo, Kazio Sajos 90-mečio jubiliejui paminėti.

Bibliotekininkė Zita Varanavičienė supažindino vaikus su rašytojo biografija, kūryba, apdovanojimais. Nuo Pasvalio iki Klaipėdos, tokį kelią nukeliavo vaikystės ir paauglystės metais būsimasis rašytojas. Nuo Aukštaitijos lygumų iki neramios Baltijos. Vargo genamas, žinių troškulio viliojamas. Būdamas šešerių metų Kaziukas paliko šaltą gimtinės gūžtą, išsiskyrė su tėvais ir broliais (jie liko kaimo kapinaitėse).

Būsimą rašytoją, našlaitį lydėjo sunkūs, permainingi metai. Tačiau didžiausias užsispyrimas, darbštumas, knygų skaitymas padėjo nugalėti sunkumus. Jau tapęs žinomu rašytoju, Saja rašė: „Ak, kaip aš dėkingas vaikystės knygoms, kurios žadino mano vaizduotę ir iš kiekvieno puslapio tarytum kuždėjo man: „Nenusimink ir nenuleisk rankų. Mokykis, kad neliktum aklas kaip kurmis...“. Jis ne tik skaitė, bet ir pats svajojo tapti rašytoju ir parašyti nors vieną knygelę apie savo vargus.

Kazys Saja parašė daug pjesių teatrui, dramas mėgėjams ir televizijai, o didžiausio pripažinimo susilaukė pasaka-apysaka „Ei, slėpkitės“. Popietės metu vyko šios knygos ir knygų „Pasaka apie du karalius“, „Slėpynės“, „Peštukai ir nykštukai“, „Kinivarpų raštai“ ištraukų garsiniai skaitymai ir aptarimas. Vėliau žaidėme judriuosius žaidimus „Nykštukai ir milžinai“, „Žirnis-pupa-bum“, „Persikelk per upę“, „Miau“ ir kt. Bibliotekoje veikė spaudinių paroda, skirta rašytojui Kaziui Sajai.


Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė