Šie metai paskelbti Piliakalnių metais. Kiekvienas iš mūsų apie piliakalnius manome kitaip. Mokslininkui piliakalniai – turtingas praeities pažinimo šaltinis, šalia gyvenančiajam – dažnai seniausias gimtinės kampelis, turistui – įspūdingas kalnas su gražiais vaizdais, tiesiog smalsuoliui  – pasakojimais apipinta, pažinimą skatinanti vieta. Mūsų Alytaus rajonas išsiskiria turtingu kultūros paveldu.

Norint suskaičiuoti kai kurių seniūnijų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Miroslavo seniūnijoje yra net 6 piliakalniai. Kumečių biblioteka, BO „Dainavos kaukas“, Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyrius  prisijungė prie Alytaus rajono savivaldybės iniciuotos visuotinės akcijos  „Diena savam kraštui: pažinkime piliakalnius“. Rugsėjo 14 - 15 d.  vyko Kaukų piliakalnio aplinkos tvarkymo darbai, kuriuos organizavo Kumečių seniūnaitis Vidimantas Pocevičius.

Planuotas saviraiškos ir kūrybos pleneras prie Kaukų piliakalnio dėl blogo oro vyko Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyriuje. Mokiniai padedami dailės mokytojos Dainos Kundrotienės, bibliotekininkės Nijolės Pocevičienės, mokytojos Jurgitos Andriuškevičienės piešė piliakalnius. 5-ojo Lietuvos mokinių kūrybinių darbų konkurso „Piliakalnių balsas“ I vietos laimėtojas Orestas Nastulevičius  pristatė kūrybinį darbą apie Kaukų piliakalnį. Šį darbą paruošti padėjo mokytoja Irena Akulavičienė, nufilmavo 10 klasės mokinė Rugilė Krušnaitė. Mokytoja taip pat perskaitė I vietos nugalėtojos Orianos Bucevičiūtės  sukurtą legendą. Įdomiai apie Miroslavo seniūnijos piliakalnius ir jų istoriją visiems susirinkusiems pasakojo Jonas Juravičius. Prisiminimui bibliotekininkei padovanojo Metelių dvaro paveikslą. Susipažinome su knygų ir spaudinių paroda, skirta Piliakalnių metams.

Tačiau pažintis su piliakalniais nesibaigia. Organizatoriai pakvietė  lankyti ne tik Miroslavo seniūnijos piliakalnius  individualiai, šeimomis, grupėmis, fotografuotis, bet ir dalyvauti neformalios grupės „Kumečių mokinių aktyvas“ organizuojamame fotografijų konkurse „Mūsų krašto piliakalniai“. Nuotraukas siųskite el. paštu: dainavoskaukas@gmail.com iki spalio 15 d. Nuo spalio 20 d. iki lapkričio 1 d. vyks balsavimas facebook paskyroje: facebook.com/DainavosKaukoJaunimas. Trijų nuotraukų autorių, surinkusių  daugiausiai „PATINKA“, laukia apdovanojimai.

Piliakalnių istorija mus nukėlė į praeitį, pažadino norą daugiau pažinti. Nes tik pažinę savo gimtąjį kraštą, sustiprinsime savąją tapatybę, puoselėsime gimtąją kalbą, istorinę atmintį ir tautos papročius. Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį, kviečiame dovanoti gerus darbus ir iniciatyvas savam kraštui.

 

                                                                                                                                       Organizatorių vardu

 Nijolė Pocevičienė ir Jurgita Andriuškevičienė