Liepos 1 dieną Krivilių bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės  „Mandalos modelis gamtoje“. Renginio pradžioje dailės ir technologijų mokytoja Dovilė Butėnienė dalyviams papasakojo apie mandalas.

 Šių centruotų, simetriškų kūrinių tikslai ir pavadinimai kiekvienoje tautoje buvo skirtingi, o šveicarų psichoanalitiko Carlo Gustavo Jungo dėka dabar šiuos kūrinius vadina vienu iš sanskrito kalbos kilusiu žodžiu – mandala, kuris reiškia „ratą“. Mandalos buvo ir yra kuriamos beveik visose pasaulio tautose, visuose žemės kontinentuose. Ratas simbolizuoja žemę, kurioje gyvename, akis, į kurias žiūrime, saulę, mėnulį, metų laikus, dienas ir naktis. Mandalas galima kurti įvairiais būdais ir iš įvairių medžiagų: smėlio, augalų ir kt.  Jų piešimas, spalvinimas yra vienas iš būdų sveikatai gerinti, atsipalaiduoti. 

Renginio dalyviai žiūrėjo vaizdo įrašą „Gydanti ir ugdanti kūrybos galia mandalos meno terapijoje“. Vėliau teorinės dalies refleksija vyko per „Quizizz“ programėlę. Žinias dalyviai pasitikrino atlikdami testą, gaudami įvertinimą balais. Geriausiai sekėsi Ugniui Butėnui, Liepai Sukackaitei, Emai Budėnaitei ir Skaivai Matijoškaitei. Susipažinę su mandalomis, praktinę užduotį atliko gamtoje: rinko gėles, lapus, akmenukus, šakeles. Iš jų kūrė mandalas. Visi džiaugėsi savo sukurtais darbais.

Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė