„Kolekcionavimas – kurių nors, dažniausiai vienarūšių daiktų, nenaudojamų pagal pirminę paskirtį, turinčių mokslinę, istorinę, meninę, komercinę arba kitokią vertę tikslingas rinkimas“,- skaitome Vikipedijoje. Kolekcionavimas ugdo kruopštumą, kantrumą, pastabumą, lavina atmintį, plečia akiratį, skatina intuityvų mąstymą, būdingą pomėgiams stiprinti.

 Dvi kolekcininkės gyvena Pivašiūnuose. Jų kolekcijoje beveik 700 vienetų popierinių servetėlių. Servetėlės sudėliotos tam tikromis temomis: vienspalvės, vaikiškos, gėlės ir augalai, virtuvės motyvai, velykinės, kalėdinės... Yra įvairių servetėlių segtuvas, kuriame sukauptos servetėlės atspindi žmogaus gyvenimo etapus: kelionės, meilė, vaikų gimimas, krikštynos, pirmoji komunija, gimtadienis, ėjimas į mokyklą, pomėgiai, žaidimai ir t.t.

 Regina Glovickienė, dirbanti Pivašiūnų gimnazijoje raštinės vedėja, servetėles kolekcionuoti pradėjo beveik prieš 17 metų. Šia veikla „užkrėtė“ ir savo dukrą Gabrielę. Gabrielė – reto kruopštumo žmogus. Turbūt ne veltui sakoma, jog tik tokie žmonės gali tapti architektais. Dar mokydamasi Pivašiūnų gimnazijoje ji du metus lankė Jaunųjų dailininkų mokyklą, būdama abiturientė metus laiko žinių sėmėsi VGTU Jaunojo architekto mokykloje. Šiandien Gabrielė Glovickytė sėkmingai studijuoja architektūrą, yra VGTU III kurso studentė.

 Grįžusi į Pivašiūnus dažnai aplanko savo gimnaziją ir biblioteką. Paprašyta, ji sutiko savo kolekciją parodyti ir kitiems.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  Pivašiūnų filialo vyr. bibliotekininkė

Marytė Burneikienė