Pivašiūnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir karjeros planavimo mokytoja Virginija Venčkauskaitė, pasitinkant Lietuvos šimtmetį, suorganizavo karjeros planavimo ir pilietiškumo pamoką vyresniųjų klasių mokiniams. Pamokos tikslas: supažindinti mokinius su Nacionaliniu saugumu bei pristatyti Lietuvos karo akademiją.

Nacionalinio saugumo tema kalbėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyriausiasis instruktorius majoras Vytautas Gudas, o kariūnas Gytis Ugvarija papasakojo apie studijas Karo akademijoje.

Pradžioje buvo pristatytos Nacionalinio saugumo grėsmės. Su auditorija bandyta išsiaiškinti, kokia grėsmė aktualiausia Lietuvai.

Buvo diskutuojama apie karinius konfliktus ir jų įtaką kitų valstybių Nacionaliniam saugumui. Kaip pavyzdžiai buvo paminėti kariniai konfliktai tarp JAV ir Š. Korėjos, Ukrainos ir Rusijos.

Taip pat buvo aptartos ir kitos grėsmės, tokios kaip terorizmas, politinės, ekonominės, korupcijos, aplinkosaugos, socialinės ir ypatingai buvo pabrėžta apie informacines grėsmes, t.y. kibernetinės atakos ir propaganda.

Kalbant apie socialines grėsmes, buvo stengiamasi atkreipti auditorijos dėmesį į teisingą ir brandų visuomenės požiūrį į aplinką, kurioje gyvename, kurią turime saugoti ir puoselėti. Taip pat buvo paminėti tautą į pražūtį vedantys įpročiai – alkoholizmas bei narkotinių medžiagų vartojimas.

Nacionalinio saugumo pamokos pabaigoje buvo pristatyta kokiomis priemonėmis Lietuva užtikrina karinį saugumą, buvo akcentuojama į Lietuvos kariuomenės modernizavimą ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Taip pat buvo padiskutuota kaip piliečiai, tokie kaip mokiniai, mokytojai ir kt. gali prisidėti prie Lietuvos Nacionalinio saugumo ir buvo pristatytos įvairios galimybės tarnauti Lietuvos kariuomenėje ar net tapti Lietuvos karininku, pasirinkus studijas Lietuvos karo akademijoje.

Pivašiūnų gimnazijos informacija